Столітня історія Спілки Української Молоді

Богдан Чернявський, виконавчий директор Українсько-Американського Фонду Свободи, написав роботу, у якій простежує столітню історію Спілки Української Молоді (СУМ): від революційних витоків у Києві 1917 року, через радянські репресії, збереження у діаспорі та відродження після здобуття незалежності. 

Автор описує незламну силу молодіжного культурного спротиву. “Висновок полягає в тому, що СУМ — це не маргінальна чи ностальгійна організація, а важливий чинник у збереженні української національної ідентичності та громадянської активності незалежно від режимів, територій і поколінь”, — пише Чернявський.

У роботі йдеться про про зародження СУМ з відкриттям Першої української гімназії, що стала осередком національної свідомості. Попри жорстокі радянські репресії, кульмінацією яких став показовий процес Спілки визволення України 1930 року, дух СУМ вижив у діаспорі, де організація відродилася та стала найбільшою українською молодіжною групою.

З відновленням незалежності України у 1991 році СУМ повернулася на Батьківщину, активно долучаючись до національного відродження та реагуючи на сучасні виклики, серед іншого Революцію Гідності 2014 року та повномасштабне вторгнення Росії 2022 року. СУМ продовжує виховувати молодих українців, що керуються патріотизмом та відповідальністю, зберігаючи національну свідомість як живу місію.

Праця тут: A Century of Resistance – The Ukrainian Youth Association

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа