Полтавцям розповіли як шукати інформацію про репресованих родичів

SONY DSC
SONY DSC

Директор Державного галузевого архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик провів майстер-клас для громадських діячів Полтави, співробітників Державного архіву Полтавської області й архівного підрозділу УСБУ у Полтавській області, відділу краєзнавства Полтавської обласної наукової універсальної бібліотеки ім.Котляревського, ЗОШ №7 м.Полтава, студентів факультету історії та географії Полтавського національного педагогічного університету, також студентів і викладачів кафедр гуманітарних дисциплін інших вишів Полтави. На семінарі розповіли про пошук репресованих російсько-комуністичною владою у часи СРСР родичів, що особливо актуально під час цієї жорстокої російсько-української війни.

Зліва направо-Олег Пустовгар Ігор Кулик заступник директора облдержарахіву Тарас Пустовіт і Адміністратор інформацій

Майстер-клас з пошуку інформації про репресованих родичів відбувся у залі бібліотеки ім.М.Жовтобрюха у Полтавському національному педагогічному університеті. Захід організували: кафедра історії України цього вишу, яку очолює професорка Людмила Бабенко; Полтавський офіс УІНП й завідувач відділу Архіву національної пам’яті, депутат Полтавської районної ради Євген Янкевич.

308510365_1137454880519642_3204701948493227746_n

Гість з Києва Ігор Кулик розповів, з чого почати пошук репресованих у радянські часи родичів, як звернутися в архів і які для цього потрібні документи. Невід’ємною складовою семінару стали покази-презентації відеороликів від Архіву національної пам’яті. У них докладно описано куди звертатися та з якими саме запитами. Як зазначив Ігор Кулик, команда Архіву національної пам’яті ролики створила аби чітко, зрозуміло, доступно пояснити людям як шукати інформацію про репресованих родичів.

З чого почати пошук документів про репресованих родичів

В яких архівах шукати інформацію про репресованого родича

Як написати заяву в архів?

Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Історія Вікторії Тараненко

Справ на репресованих у темні часи СРСР в Україні є сотні тисяч,— зазначив Ігор Кулик. Щоб дізнатися інформацію про них потрібно звертатися до державного архіву у Полтавській області, архіву СБУ та МВС. Пошуки слід розпочинати з наявної інформації в родині про репресованих родичів, — порадив пан Ігор.

308389897_563625368867435_1477117435571843714_n

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа