Львівські науковці прийшли до висновку, що історична інформаційна війна Україною програна

informatsiyniy-prostir-lvova_11_11_2020_11_40_pm_38Юрко Антоняк

5 листопада Українське національне середовище та відділ україніки ЛОУНБ провели круглий стіл на тему «Український інформаційний простір Львова: інформація, пропаганда, контрпропаганда».

У вступному слові голова УНС, завідувач відділу україніки Євген Салевич висловив думки про те, що всі ми живемо у світі інформації, пропаганди і контрпропаганди, а інформаційна картина світу у Львові і в Україні складена, як правило, з негативу. І тому є потреба творити радісну оптимістичну інформаційну картину успішного міста з відповідного компонування новин про національну культуру і традиції, національні свята, вшанування героїв і діячів історії, здобутки і досягнення українців у спорті, науці, підприємництві. І це означає – творити місто, де хочеться жити.

Історик Іван Сварник підкреслив важливість для формування активного й свідомого громадянина Львівського радіо й Львівського телебачення. На жаль, ми стали свідками руйнації цієї важливої сфери нашої культури. Без щоденної преси, без цікавих радіопередач і телепрограм ми заздалегідь приречені на поразку перед потужними сусідами. Львів’яни, не знаючи власної історії і культури, не цінуватимуть Львова, а в майбутньому не дбатимуть і про Україну.

Кандидат історичних наук Олег Синютка наголосив на проблемі поразки українців в інформаційній війні, на реванші «Русского міра» і на потребі створення на рівні державної влади сприятливого середовища для розбудови конкурентоздатного українського національного інтелектуального, культурного, інформаційного продукту і просування його експорту у світі.

Шеф-редактор журналу «Універсум», журналіст і письменник Олег Романчук акцентував увагу на програній інформаційній війні і на поширенні маніпуляцій в суспільстві, де люди не вміють аналізувати інформаційні і пропагандистські тексти.

Завідувач відділу періодичних видань Львівської національної бібліотеки України імені Василя Стефаника Юрій Романишин зауважив , що досі державна влада в місті не помічала такого потужного національно-культурного надбання і джерела інформації, як національна наукова бібліотека.

Доктор філософських наук Ігор Держко наголосив на потребі мати свій львівський інформаційний простір, де будуть широко представлені львівські інтелектуали і відповідні теми українського державного і національно-культурного розвитку.

Заступник директора Інституту колекціонерства при НТШ, художник Тарас Лозинський говорив про важливість визначення перших десяти імен в національній мистецькій спадщині для національного інформаційного простору і про проблеми чеканки золотих монет, присвячених таким видатним художникам як Іван Труш.

Народний депутат Володимир В’язівський образно висловився про колесо української нації в культурі, яке потрібно розкрутити до потужних обертів,зокрема, тотальним оцифруванням предметів національної культури, аби вони стали набутком інформаційного простору і чинником української пропаганди.

Кандидат фізико-математичних наук Богдан Калиняк говорив про проблеми українського інформаційного простору у контексті проблем освітнього процесу. На думку вченого засоби масової інформації віддзеркалюють неякісний стан освіти і національного виховання в Україні.

Кандидат економічних наук Іван Твердохліб висловив думки про потребу визначення пріоритетних напрямних національного розвитку в інформаційному просторі, про важливість швидкого реагування на ворожу пропаганду і про проблеми професійності кадрів у відділі внутрішньої політики.

Присутніми на круглому столі були громадські діячі Андрій Максимович, Віра Олеш, Роман Базилевич, Олег Подвірний, Марія Павлюк, Юрій Дацько, Ярослав Даць та інші.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа