Місто-супутник Одеси й досі не позбулося своєї російської назви Южне, хоч місцевий надпотужний порт уже давно називається Південним. Народні депутати від фракції «Свобода» Ігор Мірошниченко та Олександр Мирний уже запропонували Верховній Раді перейменувати Южне Одеської обл. в Південне. Те, що це місто українське, підтвердила масова акція на захист навчально-виховного комплексу ім. В.Чорновола, яка відбулася 3 липня.
Школярі, їхні батьки та вчителі цього дня пікетували сесію міськради, протестуючи проти намірів міського голови Володимира Новацького розформувати початкові класи школи, які він озвучив 16 червня. Політичної гостроти цій події додало те, що учасники пікету запросили взяти участь у пікетуванні одеських свободівців. Під час акції вони на правах помічників-консультантів народного депутата України Павла Кириленка у складі ініціативної групи зайшли на засідання сесії. Прихід свободівців збентежив депутатів, однак вони зголосилися включити це питання в порядок денний, поставивши його останнім пунктом. Тож громадськість увесь цей час мала б чекати на вулиці. Однак позиція свободівців була категоричною: якщо мер не вийдете негайно до людей – приведемо їх у сесійну залу. Міський голова, зваживши на можливі наслідки, вийти погодився. Обурення людей Володимиру Новацькому таки довелось відчути. У відповідь він став запевняти, що «школу ніхто не чіпав і вже не чіпатиме». Водночас пікетувальники нагадали міському голові про необхідність збудувати для учнів актовий та спортивний зали.
Тож НВК ім. В.Чорновола, який є зразковою українською школою з потужною навчально-технічною базою, залишатиметься недоторканим. Педагогічний колектив, очолюваний директором Тарасом Прокопечком, зумів створити унікальний навчальний заклад, у якому діти набувають не лише знань, а й найголовніших якостей громадянина: відповідальності за долю держави, міста, любов до рідної мови, культури, землі. Дітей привчають створювати навколо себе середовище творчості, вчать бути частиною громади, вкладати свою лепту в загальну справу розбудови міста. Виховний процес сприяє розвитку творчих здібностей учнів, виховуванню в них українського патріотизму та активної життєвої позиції. Школа має велику популярність у Південному, що підтверджує найвища заповнюваність класів серед шкіл міста – 25 учнів у класі. І кількість охочих навчатися в українській школі щороку збільшується.
За словами голови Одеської обласної організації ВО «Свобода» Андрія Маляса, нинішня акція стала взірцем того, як треба відстоювати інтереси громади. «Те, що міський голова був змушений зупинити засідання сесії і вийти до пікетувальників, привселюдно пообіцявши їм не чіпати школу, – безперечно, успіх. Зібравшись разом, ми змусили депутатів почути думку мешканців Південного. І це має стати прецедентом. Депутати повинні повсякчас пам’ятати, що вони служать громаді. Майдан дав людям відчуття гідності й справедливості, цього вже ніхто не відбере. Якщо і після нинішньої акції депутати не усвідомлять, що підпорядковуються громаді, то доведеться їх привчати до цього», – зазначив свободівець.