Джура: слава хорунжим і виховникам!

211491405_4904950599531485_7989654703527399863_n

Із 1 до 11 липня на Кіровоградщині відбувається ІІІ Всеукраїнський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура 2021: Інгульська Січ» в середній віковій групі.

Рої-переможці ІІ обласних етапів Гри з усіх куточків України таборуються на території комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді». ІІІ етап Гри, який проводиться у формі наметового таборування, є завершальним етапом організації та проведення Гри у закладах освіти протягом навчального року.

Організаторами ІІІ етапу Гри є Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Кіровоградська обласна рада, департамент освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Кропивницька міська рада. Безпосередня організація та проведення ІІІ (Всеукраїнського) етапу Гри покладається на комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

211424735_4179813078803974_5026709284273022234_n

Днями Уряд затвердив першу в Україні державну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на період до 2025 року!

Метою програми є удосконалення та розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності.

«Національно-патріотичне виховання – це один з головних векторів Мінмолодьспорту та взагалі всього українського суспільства. Я дуже радий, що ми вперше затвердили такий важливий документ та створимо умови для формування української громадянської ідентичності», – наголосив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Відтак досягнення мети відбудеться за чотирма пріоритетними завданнями:

– формування української громадянської ідентичності – здійснення заходів, спрямованих на впровадження та утвердження суспільно-державних (національних) цінностей, розвитку громадянської ідентичності населення України;

– військово-патріотичне виховання – здійснення заходів, спрямованих на формування у громадян готовності до захисту України, громадського сприяння безпеці та обороні України та підвищення престижу військової й спеціальної державної служби;

– формування науково-методологічних і методичних засад національно-патріотичного виховання – здійснення заходів, спрямованих на розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання;

– підтримка та співпраця органів державної влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства щодо національно-патріотичного виховання.

Також Програма формує єдиний курс для всіх ЦОВВ, органів місцевого самоврядування та громадськості у сфері національно-патріотичного виховання.

Я впевнений, через п’ять-сім років кількість прихильників національно-патріотичного виховання молоді геометрично зросте, бо це наша відповідь на прагнення Москви знищити українців як націю. З часом більшість українців зрозуміють сенс гри «Джура» і тоді домінуватимуть питання на кшталт чим можна допомогти організаторам гри.

Можна прискіпливо шукати помилки у діях юних хорунжих: те не так, або інше. Та я милуюсь діями джур, бо знаю, що це середня вікова група, яка лишень вдруге бере участь у всеукраїнському етапі, і для мене їхні дії чудові. Вони мудрі, шляхетні, відважні, адже вже взяли на себе відповідальність бути хорунжими. Вони не ховаються за плечима друзів. Їм доручили і вони відповідально працюють, вдосконалюються. В цьому є один із сенсів гри. Слава хорунжим! Слава їхнім виховникам!

Всеукраїнська дитячо-юнацька гра триває.

Тарас Рондзістий

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа