Другий випуск Університету Вільних Народів

21 липня завершилось навчання для другого набору слухачів Університету Вільних Народів — унікального освітнього проєкту, створеного з ініціативи Організації Українських Націоналістів (бандерівців) для підготовки лідерів національно-визвольних рухів поневолених народів. Цьогоріч випускниками Університету стали представники Чечні, Татарстану, Чувашії, Керелії та інших поневолених народів.

Навчання в Університеті Вільних Народів відбувалось у онлайн форматі із залученням найкращих українських викладачів у сферах геополітики, міжнародного права та права народів, державознавствства, історії українського визвольного руху, економічної теорії, проведення інформаційно-психологічних спеціальних операцій, ведення соціальних мереж та цифрової безпеки, соціальної комунікації та основ контррозвідувальної діяльності. Протягом трьох місяців слухачі оволодівали теоретичними знаннями та набували практичні навички із вказаних дисциплін, результати опанування яких вони продемонстрували у своїх випускних проектах, які отримали схвальні оцінки екзаменаційної комісії.

Керівник Університету Вільних Народів Леонтій Шипілов виокремивши високий рівень випускників, відзначив, що однією із цілей Університету є підготовка державницьких еліт поки що поневолених Москвою народів. Адже сам досвід постання та існування української державності у 1917-1921 роках, геополітичні коливання українських еліт з 1991 року та до Революції Гідності продемонстрували, що без власної модерної еліти, націленої на побудову сильної національної держави, досвід державотворення може виявитися і нетривким. “А тому, – зауважив Леонтій Шипілов, – лідерам національно-визвольних рухів слід пам’ятати і діяти згідно відомих слів Редіарда Кіплінга: «Нації проходять, і по них нема сліду, та історія дає нам нагу причину цього, розгадку в усіх випадках: впали народи тому, що не були приготовані. Ніщо на світі – ні братерство, ні слава, ні таланти – не заступлять одного того, що є законом понад усі закони – “будь приготований”. Це єдина наука, що випливає з усіх часів і всіх країн, одна незмінна правда серед усіх вартостей світу – і для дітей, і для жінок, і для націй, і для цілих рас: будь приготований, будь приготований, і ще раз кажу – будь приготований!”

Голова Організації Українських Націоналістів (бандерівців) та Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця привітав випускників Університету із успішним завершенням навчання, підресливши, що досвід організації освітнього курсу для представників поневолених народів є надзвичайно успішним і заслуговує на подальший розвиток і підтримку. “Ми не лише відновили традицію ОУН щодо співпраці із поневоленими народами, – зазначив Олег Медуниця. – але знайшли дієвий і практичний кейс, який допомагає втілювати у життя ідею системного навчання та підготовки майбутніх керівників тих держав, які виникнуть після розвалу московської імперії”.

В Університеті Вільних Народів ми готуємо якісні кадри для національно-визвольних рухів поневолених народів, – зауважив віце-президент та виконавчий директор АБН Олег Вітвіцький. – Водночас, ми розуміємо, що уже в найближчому майбутньому вони матимуть усі шанси стати справжніми лідерами своїх звільнених держав: Президентами, Прем’єр-Міністрами, парламентарями та урядовцями різних рівнів. А здобуті впродовж навчання знання стануть основою для їхньої діяльності, як державних діячів”.

Важливо, що комунікація між представниками національно-визвольних рухів поневолених народів та Антиімперським Блоком Народів зберігається і після завершення навчання. Окремі випускники Університету долучаються до діяльності АБН та беруть активну участь в акціях, організованих на підтримку України.

Вже у найближчій перспективі викладацький колектив Університету Вільних Народів очікує вагоме посилення: до українських фахівців добавляться визнані експерти з-за кордону. В оновленому складі колектив УВН проведе підготовку до початку наступного набору слухачів, який планують оголосити ще у 2024 році.

Українська Інформаційна Служба (УІС)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа