Відзначаючи 84-ту річницю цього геноциду, ми також розпочинаємо пам’ятні заходи до 85-ої річниці Голодомору, які пройдуть протягом усього року та завершаться в листопаді 2018 р.
Змальовуючи жахи Голодомору в своїй нещодавно опублікованій книзі “Червоний голод: сталінська війна в Україні”, Енн Епплбаум описує бригади, які ходили від будинку до будинку, щоб знайти та конфіскувати в голодуючих продукти харчування: “З кожним днем вимоги ставали більш лютими, а мова більш грубою: “Чому ти ще не зник? Чому ти ще не помер? Чому ти взагалі живий?”.
Всупереч довголітнім намаганням комуністичних владних структур знищити український народ та спробам інших сучасних сил дезінформувати та стерти з людської пам’яті злочини Голодомору, сьогодні правда про Голодомор добре задокументована і при подальшій просвітницькій праці та обговоренні сприятиме кращому розумінню як минулого, так і сьогодення.
Українці і далі є об’єднані в боротьбі з гібридною війною Російської Федерації, яка продовжує намагатись підривати суверенітет України та дискредитувати націю в очах світу. Обов’язком кожного, хто живе у вільному світі, є врахувати уроки Голодомору не лише з метою підтримки українського народу, але й для захисту принципів правди, демократії та основних людських прав.
Світовий Конґрес Українців (СКУ) та 20-мільйонна українська діаспора закликають міжнародне співтовариство зміцнити свої зусилля, спрямовані на подальше підвищення міжнародної обізнаності про Голодомор та сприяння визнанню Голодомору актом геноциду всіма урядами держав світу та Організацією Об’єднаних Націй.
СКУ також закликає всіх нащадків жертв Голодомору стати голосом членів родини, які більше не можуть говорити самі за себе. Нам треба помолитись за душі жертв Голодомору, запалити свічку пам’яті про них та розповісти їхні спогади, яка зміцнять нашу націю та просвітять світ.
Протягом 2018 р. СКУ разом зі своїми складовими організаціями розгорне низку ініціатив, щоб посилити цей сигнал та запалити свічку надії для всіх народів, які продовжують бути під гнітом та постійно оберігають крихку свободу.
У суботу, 25 листопада 2017 р., у Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору, закликаємо Вас вшанувати кожну дитину, жінку та чоловіка, які невинно загинули під час цього геноциду:
- хвилиною мовчання о 19:32 за місцевим часом;
- запаленням свічок пам’яті у вікнах своїх будинків та
- участю в пам’ятних заходах та поминальних службах у Ваших місцевих громадах.
Нехай наша пам’ять про жертви Голодомору буде вічною.