За дев’ять років триваючого вторгнення Верховна Рада України не ратифікувала Римський Статут МКС попри численні заяви про відданість принципам верховенства права і міжнародного права.
Лише після ратифікації Римського Статуту Україна отримає право номінувати власних громадян для участі у виборах прокурора МКС, голови канцелярії, суддів, брати участь у розробці резолюцій, спрямованих на розвиток та посилення роботи МКС, та голосувати під час Асамблеї країн-учасниць Римського Статуту, збирати робочі групи з напрацювань змін до РС, зокрема щодо злочину агресії, отримувати технічну допомогу для посилення національної спроможності від інших країн-учасниць Асамблеї, брати участь в робочих групах з реформування, розвитку та укріплення МКС як інституції.
Важливо, що ратифікація Римського Статуту МКС — це зобов’язання України, закріплене в Угоді про Асоціацію з ЄС. Тож, якщо Україна дійсно має намір стати членом Європейського Союзу, ратифікація Римського Статуту є неминучим кроком.
Ми закликаємо Президента України ініціювати перед Верховною Радою України процес ратифікації Римського Статуту Міжнародного кримінального суду.