Результати зустрічі президента США з правителем Росії в Гельсінкі підтвердили єдиноправильність засадничої політичної лінії Організації Українських Націоналістів (бандерівців), яка полягає в тому, що в боротьбі за здобуття й захист української державності опертя має бути насамперед на власні сили української нації, а підтримка зовнішніх сил є лише допоміжним чинником. «Концепція власної боротьби, власних змагань, власними силами – це єдина реальна визвольна концепція» (Степан Бандера).
Міжнародна спільнота, а насамперед Україна та наші союзники, очікували, що Президент Трамп скористається нагодою, щоб засудити Росію за нехтування міжнародних договорів та принципів міжнародних конвенцій і безцеремонне втручання Росії в політичні процеси не тільки у США, але й в інших державах.
У висліді спільної пресової конференції двох президентів (яка символічно відбулася на передодні 4 річниці збиття літака МН17) з прикрістю констатуємо, що Дональд Трамп не використав доброї нагоди публічно назвати агресора агресором, не засудив військові злочини Кремля і не вказав на недопустимість втручання Москви у внутрішні справи суверенних держав і порушення людських прав.
Лідер США мав нагоду дати Путіну зрозуміти, що шляхи до тіснішої співпраці можуть початися лише тоді, коли Росія звільнить окуповані території й почне грати за цивілізованими правилами, встановленими міжнародною спільнотою.
Стверджуємо, що на прес-конференції Президент Трамп своєю мовчанкою про Україну не заперечив багатогранної політики його адміністрації щодо України, яка лишається незмінною і підсилюється. Уряд Сполучених Штатів Америки надає Україні дипломатичну, економічну, гуманітарну та військову підтримку. Ця підтримка демонструє усвідомлену готовність допомагати українському народу протистояти військовому вторгненню Росії та звільненню Криму й Донбасу.
На початку президентства Трампа Білий дім безапеляційно заявив: «Президент Трамп дуже чітко дав зрозуміти, що очікує від російського уряду припинення насильства в Україні та повернення Криму. І водночас він цілком очікує й бажає налагодження відносин з Росією».
США також займаються посиленою підготовкою сил оборони України шляхом створення двох додаткових об’єктів на Сході та Півдні нашої країни та розширення співпраці у військовій розвідці. Це виражена підтримка США. До того ж, адміністрація Трампа допомагає реформувати сектор оборони та безпеки України.
Політичні заходи США допомагають боротися з гібридною війною в кібер, інформаційній, соціальній, економічній та енергетичній сферах; допомагають боротися проти повернення російського домінування в Україні зсередини. Усі ці заходи та програми підкріплюються збільшенням фінансування для України адміністрацією президента США.
США внесли додаткові санкції проти російських компаній та окремих осіб. Їх політика протидії будівництву «Північного потоку II», агресивної російської експансії, замаскованої під енергетичний проект, має включати в себе санкції щодо всіх залучених компаній. Отож, треба розрізняти між бажанням покращити зв’язки з Росією та твердою політикою США щодо України.
Президент США повинен негайно виправити ситуацію – зазначаючи, все що було згадано про шукання нових доріг до миру та співпраці залежні від того, що Росія має погодитися на міжнародні стандарти відносин, дотримання міжнародних конвенцій, повернути Крим, вивести російські війська агресорів з українських земель.
ОУН цінує підтримку США та інших держав у протистоянні з імперською Москвою, докладає максимум зусиль для інформування світового співтовариства про російську агресивну політику і формування відповідної опінії.
Проте виразно і без оманливих ілюзій усвідомлюємо, що основна відповідальність і головний тягар у справі звільнення української території лежить на плечах українського народу. Доля і майбутнє України – в українських руках
Стефан Романів, Голова ОУН (б)