Віктор Рог: «Щоб дістати перлину, треба глибоко пірнати»

У Броварській міській публічній бібліотеці відбулася зустріч із істориком і видавцем Віктором Рогом.

Директорка бібліотеки Лідія Стрельченко нагадала присутнім, що Покрова Божої матері була оберегом воїнів УПА, та і тепер її вважають берегинею українського війська. Саме тому до дня Покрови в бібліотеці згадували історичний шлях України, постійну боротьбу за незалежність і автентичність.

Віктор Рог – письменник, журналіст, історик, громадський діяч, директор видавництва «Українська Видавнича Справа» презентував проект «Книгарня бандерівців». Вагомою частиною роботи книгарні є видання і популяризація книг із історії України, ідеології націоналізму, біографій історичних постатей, збірників.

Саме тому і розмови в бібліотеці були навколо відновлення історичної справедливості, повернення до справжніх українських витоків і недопущення перекручування історичних фактів та реалій.

Віктор Рог також редагує газету «Шлях Перемоги». Це офіційний орган Організації Українських Націоналістів, заснований ще Степаном Бандерою у 1954 році.

Видавець також зазначив, що ознайомитись із асортиментом книг і замовити їх можна онлайн на сайті Книгарні бандерівців.

«Правильні книги формують правильний світогляд. Ми видаємо багато книжок, але це книги …не для всіх. Хтось каже, що наші книжки “складні”, але я б назвав їх “глибокими”. Щоб дістати перлину, треба глибоко пірнати. Так, ми в курсі, що попит на розважальну літературу більш високий, проте ми свідомі, що наші книги формують світогляд, дають вірні орієнтири та відкривають нам справжню історію України.

Наші видання – це праці наших ідеологів, праці про нашу історію, для того, щоб ми мали ту базу, з якої могли б далі рухатися вперед. Тому редакція працює над маловідомими рукописами, а крім унікальних книг ще видаємо газету “Шлях Перемоги”. Ця газета також є унікальною, позаяк заснована ще у 1954 році Степаном Бандерою та досі видається у друкованому вигляді», – розповів Віктор Рог.

Віктор згадав про ще одну історичну подію, яка також розпочалася у жовтні, – Революцію на граніті. Акція непокори, організована студентською молоддю, тривала в Києві з 2 по 17 жовтня 1990 року. Він був безпосереднім учасником тих подій.

Нині історик зосередився на видавничій та ідеологічній діяльності: на розвінчуванні міфів про видатних осіб та донесенні правдивої історії до молодого покоління. На зустріч із читачами бібліотеки прийшов, як завжди, з подарунками – примірниками газети «Шлях Перемоги» та виданими «УВС» книгами, серед яких особливо виділив такі: «Орієнтири. Цитатник націоналістів», Юліан Вассиян, «Рефлексії: Вибрані твори», Юрій Тис-Крохмалюк, «Щоденник національного героя Селепка Лавочки».

Під час зустрічі відбулася жвава дискусія з керівником культурно-освітнього центру неформальної освіти Центрального будинку офіцерів ЗСУ Вадимом Карпенком. Під час презентації Віктор Рог розповідав, що задовго до повномасштабної війни він звернув увагу, наскільки багато було в Україні російських книжок: ними були завалені бібліотеки, у тому числі багато їх було й у броварських бібліотеках. Також як «тренд» цих російських книжок він назвав сюжет, де «російський герой» десь воює та перемагає «злих бандерівців», «чеченських бойовиків», «литовських снайперок» за якими «стоїть ЦРУ». Отже, те, що ми зараз чуємо від російської пропаганди, багато років свідомо просувалося як «доступна (або взагалі безкоштовна) розважальна література».

Вадим Карпенко розповів, що вся ця російська макулатура до того ж закуповувалася за кошти державного бюджету та вважалася «підтримкою книговидання»… Хоча переважно друкувалася у великих російських видавництвах. «На жаль, у ті часи Служба безпеки не виконувала всіх своїх функцій», – підсумував досвідчений чиновник.

Анастасія Мінакова та Антоніна Костюк виконали відомі українські пісні під бандурний акомпанемент Світлани Бахметовової.

Приємно, що на зустріч завітали ті, для кого українська культура та історія стали справою життя або сферою зацікавленості. На заході, на якому були присутні кілька поколінь читачів цієї бібліотеки, відчувався дух єднання та святкового піднесення.

Приємно, що – як стало традицією – захід супроводжували музичні номери від Броварської дитячої музичної школи, а закінчилася зустріч спільним співом гімну ОУН «Зродилися ми великої години».

Дякуємо колективу бібліотеки за цікавий та пізнавальний захід.

Українська Інформаційна Служба за матеріалами ЗМІ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа