Віктор Рог: Наш часопис є рупором ОУН

vorog228 лютого виповнилося 60 років з появи першого числа тижневика ОУН «Шлях Перемоги». З цієї нагоди ми запросили на розмову головного редактора газети Віктора РОГА.

– Пане Вікторе, коротко про історію газети.

– Властиво газета з такою назвою підпільно видавалася ще в сорокових роках минулого століття в УПА. Її редагував Марко Боєслав (Михайло Дяченко).

А перше число власне нашої газети «Шлях Перемоги» вийшло 28 лютого 1954 року в Мюнхені як офіціоз Організації Українських Націоналістів (бандерівців). У різний час її редакторами в еміграції були Данило Чайківський, Петро Кізко, Дмитро Штикало, Анатолій Бедрій, Андрій Гайдамаха, Андрій Васькович. На сторінках видання друкувалися зокрема документи ОУН, АБН, спогади учасників національно-визвольного руху, огляди політичної ситуації в світі та на теренах СССР, висвітлювалася діяльність українців в еміграції. Серед авторів — Степан Бандера, Ярослав Стецько, Степан Ленкавський, Дмитро Донцов, Петро Мірчук та інші відомі громадські діячі та науковці того часу.

У 1992 році газета починає виходити в Україні, спочатку у Львові, а з 1997 року — в Києві. Її редакторами були відомі журналісти Ярослав Сватко та Марія Базелюк. Власне, на мою думку, «Шлях Перемоги» вже сам є історією. Історією тривалою і славною. Річники нашої газети – бездонне джерело для дослідників.

– А сьогодні, в нових умовах, що знайдуть читачі на сторінках часопису?

– Наш часопис далі є рупором ОУН. Тижневик публікує аналітичні статті, матеріали з історії національно-визвольної боротьби, рецензії на книги, інтерв’ю з політиками, митцями, науковцями, ідеологічні та аналітичні тексти, актуальні репортажі. За ідейним спрямуванням видання твердо стоїть на позиціях українського націоналізму. Передплачують і читають газету не лише в Україні, а і в європейських країнах, США, Канаді, Австралії, Англії та Аргентині. Серед авторів тижневика відомі історики Володимир Сергійчук, Володимир Косик, Роман Коваль, Геннадій Іванущенко, Володимир Мороз, Володимир В’ятрович, Іван Патриляк, публіцисти Ігор Лосєв, Ярослав Сватко, Олег Баган та інші.

– При нагоді вітаємо Вас та колектив з поважним ювілеєм. А що би Ви самі побажали газеті?

– Звичайно насамперед широкої читацької аудиторії. Цікавих авторів. Широкого розповсюдження. Ми переживали різні етапи і різні часи. Неодноразово газета перебувала під загрозою закриття з різних причин, але завжди ми відчували підтримку читачів-передплатників, жертводавців, за що їм дуже вдячні. Я вважаю, що і сьогодні наше видання актуальне. Друковане патріотичне слово необхідне. Необхідне насамперед в східних та південних регіонах України, в Одесі, на Донбасі, в Харкові і Криму. Саме там сьогодні головне наше «поле бою», бою за душі і серця українців. Протистояння українофобії, сепаратизму, донесення правди про нашу історію і наш світогляд, нашу концепцію державотворення – головні завдання насьогодні. Наскільки ми зможемо з цими завданнями впоратися залежить від усіх нас. Отже, вітаю і я читачів та співробітників «Шляху Перемоги» з річницею і вірю, що на новому етапі наш часопис гідно виконає свою місію.

Василь БЕРЕЗА, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа