Військова доктрина України вперше стала відповідати реальному стану речей

Україна отримала нову редакцію Військової доктрини, якою, фактично, закриває історичну епоху радянського періоду, де ймовірним противником та потенційною загрозою вважався Захід. Військова доктрина – це змістовний та концептуальний документ, що визначає основні засади військової та національної безпеки держави, ключові загрози та виклики. Згідно Військової доктрини формуються підходи з підготовки держави до загроз військових конфліктів та застосування Збройних сил для збереження територіальної цілісності та суверенітету.
В наслідок анексії Криму та активної участі Російської Федерації у військових діях на Сході нашої держави, Росію було визначено як військового противника України. Таким чином, Доктрина вперше стала відповідати реальним зовнішнім викликам та загрозам, що стоять перед державою. Згідно Доктрини Україна відмовляється від позаблокового статусу, що відповідає прагненням нашої держави отримати членство в НАТО, яке забезпечує колективний захист її членів.
Доктрина чітко визначає завдання – повернення Криму та окупованих територій під контроль України.
Доктрина враховує нові виклики «гібридної» війни, повномасштабного іноземного вторгнення, підривних дій іноземних держав всередині України. Також заявлено про створення та посилення професійної складової в Збройних Силах України. Таким чином, керівництво держави наголошує на своєму намірі подальшого розвитку професійної армії, що якісно відобразиться на рівні підготовки та боєздатності її підрозділів.

Ірина Фріз / Iryna Friz,

Голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони

11057264_966435260046466_6631920528320738684_n

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа