От мені цікаво: чи прораховують політики суспільну реакцію на свої дії? У суспільстві наростають негативні процеси: люди бідніють, колишні запаси закінчуються, всюди йдуть скорочення, побутова корупція залишається, а про “вищу” бачать і чують щоденно у ЗМІ, жити стає вже важче. народ вважає, що ніякі реформи не робляться. Падіння довіри до всіх всіх винятку державних інституцій, за винятком армії.
Вчора парламент мав можливість дещо змінити суспільні настрої, принаймні давши суспільству надію на зміни. А вийшов повний маразм: негативні оцінки роботи кабміну – і тут населення б точно погодилося. І – … залишити їх працювати далі. Причому усі могли бачити, що то був тіньовий договорняк (а хто не бачив – тому роз’яснять).
Яка може бути реакція населення? По-перше, всяка довіра рухне, причому до політики і політиків взагалі.
По-друге, у більшості зросте апатія, у меншості – радикалізм. Віра у демократичні процедури пропаде і у тих, і у інших.
Погодьтеся, це досить небезпечні тенденції, особливо у умовах війни і особливого сусіди.
А ще є “вишеньки на тортик”. Ви не знайомі з законопроектом щодо “нульового декларування”, фактично – амністії усього награбованого за довгі роки (законопроекти 3661 і 3662 – зараз в комітеті Южаніної з податкової політики). От народ “порадіє”! А ще – з 1 квітня знову зростає вартість електроенергії… Та ще чимало усього буде.
Вам не здається, що політики грають у небезпечні ігри і раптом прозвучить “Караул устал” (втім, це прозвучить українською.