УКУ вважає неприпустимим формування нового управлінського складу області на основі принципу партійних квот

“УКУ вважає неприпустимим формування нового управлінського складу області на основі принципу партійних квот. Майдан був вдячний опозиційному політикуму за практичну допомогу, проте ніколи не вважав себе свитою, яка має «грати партійного короля». Роль позапартійних сегментів Майдану була значною, якщо не визначальною. Ось чому нав’язування суспільству управлінців із виключно партійних квот є радикальним порушенням духу Майдану і свідчить про підміну національних інтересів суто партійними.

Вимога Майдану була однозначна: у перехідний час подолання диктатури й розрухи до керма влади в Україні мають прийти професіонали, не заплямовані аморальними діями та негідними компромісами. Ми поділяємо цю переконаність, наголошуючи, що високий професіоналізм і бездоганна моральність є необхідними критеріями будь-яких кадрових призначень. Львівщина в цьому має бути зразком для всієї країни, а не ілюстрацією підминання Майдану під вузькопартійні інтереси політичних лідерів”, – із Звернення Українського католицького університету щодо процесу формування кадрового складу місцевої влади.

Звернення Українського католицького університету
щодо процесу формування кадрового складу місцевої влади

 

Шановні львів’яни та мешканці Львівської області!

Нашому краю випала цієї зими нелегка доля: не встигли ми отямитися від випробувань Євромайдану й поховати героїв Небесної сотні, як над країною нависла спровокована Кремлем загроза війни.

Ця загроза значною мірою збурила програму найближчих змін, що її виробив був Майдан. Проте зрозуміло, що формування нової виконавської вертикалі – у центральних органах державної влади і на місцях – треба здійснювати, незважаючи на будь-які виклики часу.

У цій сфері вже зроблено низку помилок, які можуть перекреслити усі здобутки Майдану. Зараз, у цю напіввоєнну пору, не час займатися аналізом цих упущень. Значно важливіше, на нашу думку, сформулювати вимоги до чинної влади у нашому регіоні, які вона на тлі все ще задимленого Майдану не сміє ігнорувати надалі.

УКУ вважає неприпустимим формування нового управлінського складу області на основі принципу партійних квот. Майдан був вдячний опозиційному політикуму за практичну допомогу, проте ніколи не вважав себе свитою, яка має «грати партійного короля». Роль позапартійних сегментів Майдану була значною, якщо не визначальною. Ось чому навʼязування суспільству управлінців із виключно партійних квот є радикальним порушенням духу Майдану і свідчить про підміну національних інтересів суто партійними.

Вимога Майдану була однозначна: у перехідний час подолання диктатури й розрухи до керма влади в Україні мають прийти професіонали, не заплямовані аморальними діями та негідними компромісами. Ми поділяємо цю переконаність, наголошуючи, що високий професіоналізм і бездоганна моральність є необхідними критеріями будь-яких кадрових призначень. Львівщина в цьому має бути зразком для всієї країни, а не ілюстрацією підминання Майдану під вузькопартійні інтереси політичних лідерів.

Крім того, як університетська спільнота, ми несемо моральну відповідальність перед студентами Львівщини, які озвучили вимогу дотримання цінностей європейської цивілізації з перших днів львівського Євромайдану.

Цим зверненням академічна спільнота нашого університету хоче попередити керівництво львівського регіону, що виконання чи невиконання вищезазначеної вимоги Майдану буде критерієм, за яким ми оцінюватимемо дії місцевих партій на наступних виборах. Буде сумно, якщо місцева влада Львівщини, докоряючи попередній українській владі, що «вона так нічого й не зрозуміла», забуде прикласти це лекало до себе самої.

Ректорат

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа