Створення пам’ятника Симонові Петлюрі у Полтаві – це відновлення пам’яті про постать, яка є символом боротьби за Незалежність

petlura4

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович підтримує ініціативи громадськості та облдержадміністрації щодо спорудження у Полтаві пам’ятника нашому славетному земляку, голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману військ УНР, журналісту, літературному  і театральному оглядачу Симонові Петлюрі. Таку заяву очільник цього центрального органу виконавчої влади зробив під час ефірів на двох провідних всеукраїнських розмовних мережевих радіостанціях.

Тема декомунізації стала ключовою в ефірах за участю Антона Дробовича. «Декомунізація не зводиться лише до демонтажу незаконної символіки. Важливо сприяти появі речей, які створять новий порядок денний, які відновлять память про важливі події, про справедливість, які будуть реальною контрдією ідеологічним впливам колишнього комуністичного режиму. Приміром, у Полтаві зараз активно обговорюється питання створення памятника Симонові Петлюрі. Здавалося б, до чого тут декомунізація? Це дуже важливий крок! Справа у тому, що комуністична радянська влада зробила все, щоб демонізувати, оббрехати Петлюру. І відповідно створення таких важливих об’єктів відновлює пам’ять про важливі історичні постаті, які є символами боротьби з комунізмом», – заявив керівник Інституту нацпам’яті в передачі «Інформаційний вечір» Українського радіо.

https://www.facebook.com/goloskyjeva/videos/665877530803940/?v=665877530803940

«Недостатньо щось просто руйнувати. Важливо пропонувати нові смисли. Симон Петлюра уособлює боротьбу за незалежність України на початку 20 ст., зокрема, в роки Української революції 1917-21 рр.. Відтак, такі ініціативи громади як спорудження пам’ятнику Симонові Петлюрі – це теж декомунізація, бо такі речі відновлюють наші питомі історичні символи», -наголосив Антон Дробович в ефірі радіо «НВ».

Нагадаємо, погодження облдержадміністрації з виділення земельної ділянки для пам’ятника включено до порядку денного 36 сесії Полтавської міської ради, що відбудеться 4 вересня. У облдержадміністрації сформовано робочу групу для проведення відкритого всеукраїнського мистецького-архітектурного конкурсу на кращий проєкт-ескіз пам’ятника. А полтавська комісія з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій під головуванням секретаря міської ради Олександра Шамоти підтримала ініціативу регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Олега Пустовгара, Державного архіву в Полтавській області та обласного краєзнавчого музею імені Василя Кричевського,  затвердивши для спорудження пам’ятника історичну локацію. Йдеться про територію неподалік місця, де знаходилася садиба родини Петлюр – поруч із будівлею Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді. Так поставлено крапку у багаторічній дискусії між різними громадсько-політичними середовищами Полтавщини щодо місця встановлення пам’ятника видатному уродженцю Полтави.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа