Нещодавно військового волонтера, дитячого хірурга, Юлію Кузьменко, звинуватили у співучасті у вбивстві журналіста. Це важке звинувачення було зроблено публічно за участі перших осіб держави. Після цього суд відправив її у слідчий ізолятор. Це загальновідомі факти.
Не претендуючи на роль суддів і не беручи на себе відповідальність стверджувати про провину чи її відсутність у діях волонтера, ми тим не менш вимушені звернути увагу на те, що українське суспільство не сприйняло опубліковані докази провини Юлії Кузьменко як реальні підстави для такого серйозного обвинувачення. Водночас, скандальність цієї справи критично вдарила по репутації і подальшому життю як самої Юлії, так і її близьких та рідних.
Докази ж провини Антоненко настільки сміховинні, що їх немає сенсу і обговорювати.
На нашу думку, подібні публічні зауваження несуть в собі ознаки дискредитаційної кампанії проти ветерансько-волонтерської спільноти загалом і паплюжать гідність всіх тих, хто відстоював суверенітет нашої Батьківщини.
Ми наполягаємо на тому, що слідство повинно відбуватися максимально прозоро, у повній відповідності із законодавством. Ми нагадуємо, що це не людина повинна доводити свою непричетність до справи, а навпаки, слідство повинно доводити провину саме цього підозрюваного у саме цій конкретній справі. Ми вимушені також нагадати, що жодна людина не може бути названа злочинцем до остаточного вироку суду. Ми також підкреслюємо, що багато гучних справ і розслідувань за всі роки незалежності України також починалися з гучних заяв і публічних звинувачень, а завершились нічим, окрім загублених кар‘єр та особистих життів тих, кого було названо злочинцями помилково і бездоказово.
Ми наполягаємо на тому, що якщо справа проти Юлії Кузьменко і/або інших людей, звинувачених по цій чи іншій справі, закінчиться нічим і всі обвинувачення будуть зняті (А подібний розвиток подій взагалі не підлягає сумніву), то представники правоохоронних органів і інших структур мають вибачитися перед ними так само публічно, як і під час звинувачень у тяжкому злочині, а ті представники силових структур, які були залучені до справи, мають бути покарані згідно чинного законодавства.
Ми висловлюємо співчуття і щиру підтримку рідним та близьким вбитого журналіста Павла Шеремета, але наголошуємо що саме в їх інтересах має бути притягнення до відповідальності справжніх винних, а не політично вмотивоване рішення.