Про ПДЧ та чому Україну не покликали на саміт НАТО

195248359_4056632887739282_54337330382901491_n

Факт того, що ми не беремо участь в саміті на сьогодні, подається як велика трагедія. Однак, вважаю, нічого особливого тут немає. Цей крок точно не спрямований проти України. Саміт одноденний, на ньому планують обговорити питання трансформації НАТО, початок розробки нової стратегії. Зрештою, ми маємо розуміти, що поки не станемо членами Альянсу – деякі заходи проходитимуть без нас. І це нормально.
Разом із тим, чомусь було запущено в маси марні очікування, що, мовляв, саме на цьому саміті Україні дадуть ПДЧ. Але ніхто такого не обіцяв. Зрештою, не лише розмов, а й відповідної підготовки не проводилося. І всі служби, які співпрацюють з НАТО про це знали. Ну, не можна ж сюрпризом отримати ПДЧ. Нам ще треба низку законів ухвалити, інші домашні завдання виконати. Так, зроблено чимало, але попереду ще дуже багато кропіткої праці. Гадаю, ситуація з ПДЧ зараз драматизується набагато більше, ніж треба.
Це не означає, що ПДЧ ми ніколи не отримаємо. Отримаємо, але не зараз. Водночас ми повинні на повну використати попередні можливості, зокрема в межах програми «розширених можливостей». Що передбачає ця програма? Йдеться про політичні консультації з НАТО (зокрема на рівні міністрів оборони), більшу сумісність армій та більше спільних навчань (наприклад, доступ до навчань, у яких беруть участь лише члени НАТО), обмін інформацією та розвідданими («інформації спеціального характеру»), службу українських військових у штаті багатонаціональних органів управління НАТО, глибшу співпрацю з НАТО «у часи криз та підготовки операцій» Альянсу і так далі. Фактично, навіть не маючи ПДЧ, не будучи членом НАТО, Україна може отримати ті ж самі ресурси, що й повноправні члени Альянсу.
Андрій Загороднюк, голова правління Центр Оборонних Стратегій
Нагадаємо, за два тижні у Брюсселі відбудеться черговий саміт НАТО. І буде він тільки для членів Альянсу.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа