Наталія Шевчук, голова Громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнійшого Митрополита Мефодія”, ділиться своїми думками щодо недавніх подій на вулиці Банкові в Україні. Релігійний експерт прокоментувала складні взаємини між різними релігійними групами та політичними силами в країні та підкреслила важливість діалогу та компромісних рішень. Наталія Шевчук також коментує небезпечну поведінку окремих осіб та груп, а також їх зв’язки з Москвою.
Українські релігійні та політичні напруження на першому плані
Коментар голови громадської організації «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталії Шевчук щодо сьогоднішніх подій на Банковій:
«Це складна і суперечлива ситуація, яка має кілька аспектів. По-перше, присутність представників УПЦ з числа підсанкційних архієпископів, яких я б назвала токсичними для українського суспільства в цілому, таких як Антоній Паканич і Павло Лебідь, схоже на свідомо організовану провокацію.
По-друге, щодо несподіваної появи ієрархів УПЦ біля Офісу Президента, їх публічні заяви на чолі з митрополитом Онуфрієм можна розцінювати як спробу захистити своїх послідовників та свій вплив на церковну спільноту в Україні. Але такі виступи також можуть викликати напругу та розкол у суспільстві, адже для організації зустрічей такого рівня існує протокольна служба, а президент, вибачте за відвертість, не дівчина за викликом, щоб вибігати на вулицю на вимогу кожного бажаючого.
По-третє, необхідно наголосити, що зустріч представників УПЦ МП із президентом Володимиром Зеленським може стати важливим кроком у вирішенні конфлікту між українськими церквами та релігійними організаціями. Однак це також може бути спроба УПЦ МП підкреслити свою лояльність до влади та підвищити свій статус у суспільстві. УПЦ конче потрібно переламати ситуацію на свою користь.
Загалом події на Банковій свідчать про складні сьогодні стосунки між різними релігійними течіями та політичними силами в Україні. Необхідно дослідити різні джерела інформації, щоб скласти більш повну картину того, що сталося. Важливо розвивати діалог між різними групами та шукати компромісні рішення для зниження напруги та сприяння мирному співіснування в Україні православних. Також важливо використовувати ввічливу та аргументовану мову під час обговорення складних тем, щоб уникнути непотрібної напруги та провокацій.
Моя суб’єктивна думка, як громадського діяча, щодо громадян таких, як Паканич Іван Іванович, Петранюк Тарас Іванович, Лебідь Петро Дмитрович та інших, викладена у заяві до СБУ ще в 2020 році. Агенти ФСБ, що діють на території України під прикриттям церкви, які зараз демонструють поведінку щура загнаного в кут, вирішили самі, чи його високопреосвященству з Москви наказали “товаріщі” спровокувати публічну провокацію під Офісом Президента України. Такі архієреї, як Паканич, Петранюк, Лебідь – зроблять будь-що по вказівці крємля, лиш би уникнути долі Медведчука.
Сьогодні підсанкційні архієреї намагаються зубами триматися за Києво-Печерську Лавру і тому влаштовують показові вистави для світової спільноти, нібито в Україні є гоніння на Московський Патріархат. Ці маріонетки Кремля не можуть усвідомити тупіковість свого становища, як і загалом проросійські сили в Україні.
Колабораціоністи в сутанах сподіваються й надалі обманювати свідомість православних вірних щодо правдивих і неправдивих канонів, думаючи, що якщо вони на ходу перевдягаються у вишиванки, то ніхто не помітить суті їхнього проросійського рабства в структурі РПЦ. Паканич, як і Петранюк, хоче вижити, отже повинен приховати свої злочини прикриваючи їх нібито дбайливим ставленням до Збройних Сил України та публічною демонстрацією “патріотизму”.
Як казав Станіславський, «не вірю…». І, до речі, де елітний автопарк Київської Митрополії? Чому пішки, а не на мерседесах з проблисковими маячками? Проблема в тому, що Українська Православна Церква в єднанні з Московським Патріархатом ніяк не може об’єктивно оцінити дійсність і тому продовжує грати раніше завчені мелодії.”