Олег Медуниця: Шпигунські історії агентів Москви та Пекіна

Сімейна історія з Австралії.

Військову австралійської армії російського походження та її чоловіка було заарештовано за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Китаю.

Кіра Корольова, 40-річна рядова австралійської армії та її 62-річний чоловік Ігор Корольов постали перед судом у Брісбені за одним обвинуваченням у злочині щодо підготовки до шпигунства, що передбачає максимальний термін тюремного ув’язнення до 15 років.

Комісар Федеральної поліції Австралії Ріс Кершоу розповів, що пара прожила в Австралії понад десять років до передбачуваного правопорушення і обидва стали громадянами кілька років тому.

Кершоу стверджує, що Корольова таємно вирушила в Росію, перебуваючи у відпустці в ADF, а потім доручила Ігорю отримати доступ до її робочого рахунку і відправити секретні матеріали, щоб вона могла переслати їх російській владі.

Тим часом у Німеччині.

Федеральна прокуратура в Лейпцигу взяла під варту громадянку КНР Які Х., яку підозрюють у роботі на китайську секретну службу.  Під час роботи в аеропорту Лейпциг-Халле вона передавала інформацію, зокрема про перевезення військової техніки іншому підозрюваному агентові, якого звуть Цзянь Г., повідомили у прокуратурі.

При цьому Цзянь Г. – колишній співробітник одного з лідерів партії “Альтернативи для Німеччини” Максиміліана Кра, якого заарештували у квітні за підозрою у шпигунстві.  Повідомляється, що він також шпигував за членами китайської опозиції у ФРН і передавав секретній службі інформацію про переговори та рішення у Європарламенті.

Стверджується, що затримана Які Х. працювала у логістичній компанії та надавала Цзянь Г. інформацію про вантажі та пасажирські рейси в аеропорту у 2023-2024 роках.

Як протидіяти?

Деякі західні компанії намагаються позбутися персоналу з групи ризику. Найбільший розробник софту ABBYY масово звільнив росіян зі своїх офісів на Кіпрі, в Угорщині та Сербії. Росіяни скаржаться, що під скорочення потрапили лише власники російських паспортів. Роботу втратили понад сотню людей, яким компанія раніше допомагала переїхати з Росії.

Звільнені розповіли про те, як вони дізналися про звільнення: увечері їх запросили на нараду, де заборонили писати в чаті, відключили відео та мікрофони, після чого оголосили про звільнення. Їм одразу ж було відключено корпоративні доступи.

Німеччина збільшила кількість депортацій росіян. За інформацією Міністерства Внутрішніх Справ ФРН, з січня по серпень цього року на Росію було депортовано 32 громадяни.  Для порівняння – у попередньому році таких було лише сім осіб.

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну депортацію з ФРН до РФ було значною мірою призупинено, головним чином через майже повне припинення міждержавних відносин, а також відсутність прямого авіасполучення.  На початку минулого року, вперше після довгої перерви, двох росіян депортували з Баварії до Росії: їх спочатку відправили до Сербії, звідки вони змогли дістатися Москви.

Країнам Заходу слід терміново розробити стратегію протидії шпигунській діяльності і більш прискіпливо ставитися до прибулих з Росії та Китаю, а також до своїх громадян, які етнічно з ними пов’язані. Світ уже увійшов у нову Світову Холодну Війну. І реагувати на виклики треба було ще вчора.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа