Олег Медуниця: «Розраховую на підтримку громади»

Сумчани останніми роками завжди голосують за національно-демократичні сили, які нині знаходяться в опозиції. Сьогодні єдиним кандидатом від Об’єднаної опозиції у місті Суми (виборчий округ №157) є Олег МЕДУНИЦЯ – відомий громадський активіст. Ще у 1990-х роках він брав участь у боротьбі за незалежність України. Він – один з організаторів студентських протестів проти об’єднання вузів (2004) і влади Щербаня у Сумській області. Зараз Олег Медуниця очолює «Бюро аналізу політики», яке за два останні роки дослідило сотні тендерних процедур у Сумах і області, оприлюднило схеми й розміри «відкатів» чиновників. Ми зустрілися з Олегом Медуницею щоб дізнатися, з чим опозиціонер йде в парламент.

– Чому саме Ви стали єдиним кандидатом від Об’єднаної опозиції по м. Суми?

– За останні два роки лави опозиціонерів значно скоротилися – під шаленим тиском влади, під загрозами репресій багато хто відійшов від політики чи перейшов на сторону «регіоналів» – у вигляді «тушок» чи навіть відкрито. Тому керівництво Об’єднаної опозиції розглядало як претендентів на право стати кандидатом в мажоритарних округах лише тих людей, на яких важко тиснути, які мають чітку і послідовну громадянську позицію і незаплямовану репутацію, які довели своєю боротьбою, що ніколи не стануть «тушками».

– На що останім часом спрямована Ваша діяльність як громадського активіста?

– Зараз «Бюро аналізу політики» з’ясовує подробиці роботи КП «Сумижитла» – структури, на яку найбільше нарікають сумчани. Ми надіслали до цього підприємства декілька запитів, щоб з’ясувати, як воно витрачає кошти городян. Зокрема, нас цікавить скільки коштів комунальне підприємство витрачає на свій піар у місцевих ЗМІ та на юридичний супровід. Треба зауважити, що усі відповіді, які ми отримали від КП «Сумижитла», були формальними відписками. Ані копій договорів з медіа, ані договорів з юристами нам не надали. Це порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації». Відтак, є підстави стверджувати, що керівництву підприємства є що приховувати. Ми будемо звертатися до прокуратури, яка, до речі, вже порушила проти посадових осіб підприємства дві кримінальні справи.

– Депутат, обраний від мажоритарного округу, відрізнятиметься від обраного по спискам тим, що зазвичай бере конкретні зобов’язання перед виборцями. Що Ви збираєтесь зробити для Сум після виграних виборів?

– Люди втомилися від «промивання мізків» телебаченням та політичною агітацією. Для того, щоб вирішувати проблеми сумчан у Верховній Раді, необхідно вислухати їх. Я йду в народ для того, щоб особисто почути волю людей. Я обіцяю, що після перемоги на виборах я знову прийду в кожен двір, до кожного будинку і так само буду відкритий для спілкування.

Зазвичай депутати-мажоритарники обіцяють прокласти дороги чи відремонтувати каналізацію. Але першопричина поганих справ у комунальному секторі – це сучасна бюджетна система, яка забирає кошти у місцевих громад, натомість вони спрямовуються у Київ, де і перерозподіляються у «ручному» режимі урядом. Влада переважно фінансує території, з яких походять нинішні урядовці. Мільярди непропорційно перерозподіляються на користь територій, які лояльні до Януковича. Ми змусимо владу чесно ділити національне багатство. Я буду виступати за зміни у бюджетному законодавстві – щоб сумчани самі розпоряджалися власними заробленими коштами, а не випрошували їх зі столиці. Також вважаю, що розвиток Сум можливий лише в межах Сумського адміністративного округу. Територія нашого міста має бути вдвічі більшою за нинішні межі, до неї мають входити території нинішнього Сумського району. Для цього необхідно провести адміністративно-територіальну реформу, яку я підтримаю. Збираюся ініціювати зміни в законодавстві, які суттєво розширять права місцевого самоврядування. Наприклад, це дозволить органам місцевого самоврядування забороняти продаж алкоголю у нічний час. Боротьбу із корупцією серед чиновників також треба виводити на новий рівень. Механізм громадського контролю за витратами міста та його комунальних підприємств за моєї підтримки буде законодавчо закріплено.

– Ви громадський діяч. На які кошти ведете передвиборчу кампанію?

– У цивілізованих країнах громадські діячі ведуть аналогічні кампанії за підтримки волонтерів та на кошти, зібрані небайдужою громадськістю. Таким шляхом пішов і я. Ми оголосили збір коштів серед сумчан, багато з них просто допомагають нам як волонтери – роздають листівки та агітують. На сьогодні нам вдалося зібрати понад 26,5 тис. грн. внесків від людей. Я дуже вдячний за кожну гривню, я ціную підтримку всіх, хто мені допомагає – і словом, і ділом.

– Кого Ви вважаєте вашими союзниками?

– Розраховую на підтримку сумчан, які потерпають від дій цієї влади, яким дорогі ідеали свободи і незалежності України. У політичному сенсі мою кандидатуру в окрузі підтримують всі політичні сили, що входять до Об’єднаної опозиції, а також ті, з якими в нас є політичні домовленості. Ми контактуємо з партією «УДАР». Сподіваємося на співпрацю і в парламенті.

– А хто Ваші опоненти?

– Прийнято вважати, що опозиційним кандидатам протистоять регіонали. Але я не вважаю їх повноцінними опонентами. Це антидержавна партія, яка повинна бути заборонена – за здійснення антиконституційного перевороту – повернення в протиправний спосіб президенту Віктору Януковичу повноважень, що мав Леонід Кучма. Протиправність цих дій підтверджують як незалежні українські юристи, так і міжнародні правники. Союзників регіоналів я теж опонетами не вважаю. Комуністи ведуть цю кампанію так само, як провадили її більшовики і Ульянов – Ленін. Вони обіцяють людям все, а не зроблять нічого. КПУ негласно підтримує «жирних котів», які керують Україною. В окрузі ж головним опонентом вважаю Анатолія Єпіфанова, який нібито іде на вибори як кандидат–самовисуванець. Однак насправді, на мій погляд, він є реальним кандидатом від Партії регіонів. Тим, хто сумнівається у цьому, пропоную задуматися: зараз Анатолій Епіфанов як депутат облради входить до фракції Партії регіонів. Чи є у нього причини не ввійти у цю ж фракцію в парламенті?

Ярослав Павленко

Офіційний сайт: medunytsya.in.ua

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа