Історія – це факти. Поважали минуле, маємо поважати і справжнє!
Кожен в школі вивчав історію. Історію нашої держави. І з кожним новим уроком ми дізнавалися про ті доленосні події, які міняли і створювали цю саму Історію! Змінювалися території , назви держав , імена правителів. Ось, наприклад , до революції 1917 року в Катеринославі більшість вулиць мали назви, пов’язані з царизмом. Нова радянська влада в революційному порядку без обговорень та громадських слухань перейменувала вулиці, давши їм назви героїв нової епохи, увічнивши пам’ять героїв революції, громадянської та Великої Вітчизняної воєн. І в цьому була логіка перемогла ідеології. У пам’ять загиблих за Радянську владу були названі заводи, фабрики, пароплави, вулиці, площі.
Взяти наш Дніпропетровськ – він дуже багатий пам’яттю загиблих героїв радянського періоду: це вулиці Героїв Сталінграда та Героїв громадянської війни, Набережна Перемоги та проспект Перемоги, вулиця Переможців, не кажучи вже про персональні назви героїв. Це було цілком справедливе рішення увічнити пам’ять мільйонів радянських людей, які віддали своє життя за свободу і незалежність їхньої батьківщини, радянської країни.
Зараз люди, які дуже ностальгують за СРСР, з презирством і агресією
сприймають такі ж зміни. Але історія на розпаді СРСР не закінчилася! Вже 23 роки на мапі світу немає держави з назвою СРСР, на її місці з’явилися нові незалежні держави, які створюють свої історії і своїх героїв. І жоден з цих героїв не відрізняється від героїв радянської доби. Вони так само віддали своє життя за світле майбутнє інших. А саме і за ваше майбутнє в тому числі! Майбутні покоління повинні знати і бачити всю історію, а не тільки ту, яка зупинилася вже багато років тому …
Міська рада рішенням сесії 22 лютого 2014 перейменувала площу Леніна на площу Героїв Майдану. Увічненням Небесної Сотні в назві центральної площі міста була написана нова сторінка в історії України і Дніпропетровська.
10 квітня 2014 будівля міської ради знову стала полем спорів між учасниками Дніпропетровського Евромайдану і його непримиренних опонентів. Суперечка виникла з пропозиції влади перейменувати площу Героїв Майдану на Площу Згоди. Єдиний так званий «аргумент», який почули учасники громадських слухань по прейменуванню площі ще ДО ПОЧАТКУ обговорення теми, це була особиста думка головуючого на слуханнях начальника ГоловАПУ Улізько Н.А. Він висловився, що не вважає нову назву площі Героїв Майдану доречним і що для цієї площі більше підходить назва Площа Згоди. Отримавши бурхливу реакцію від присутніх численних активістів Евромайдана, він з помічниками без пояснень просто покинув зал засідань. Висновок один – влада чітко зрежисирувала цей спектакль. Їм потрібно було, щоб слухання не відбулися. Тепер питання – навіщо вони це зробили і кому це було вигідно?
Ми вважаємо, що перейменування площі вже відбулося по факту і де- юре, і подальші ігри з перейменуванням є нічим іншим як переглядом вже доконаної сторінки історії незалежної України, на якій ще не висохло чорнило. Нівелювання ціни свободи, за яку було заплачено кров’ю Небесної сотні, не може бути предметом політичних спекуляцій.
ГО « Народна воля Дніпра»