Заява за підсумками засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО
“Це засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО, яке вперше проводиться у м. Дніпрі, відбувається в критичний момент.
Росія продовжує незаконну окупацію частини території України й активно підтримує озброєних бойовиків, кричуще порушуючи свої міжнародні зобов’язання. Міжпарламентська рада підтвердила свою повну і непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів.
Міжпарламентська рада всебічно обговорила безпековуситуацію в Україні. Ми зустрілися з представниками місцевої влади, командуванням Збройних Сил України, дислокованих в зоні конфлікту, волонтерами і громадськими активістами, міжнародними гуманітарними організаціями, які здійснюють діяльність в регіоні. Члени Міжпарламентської ради також відвідали місцеву лікарню, де проходять лікування українські військовослужбовці.
В рамках цих зустрічей наголошувалося, що безпековаситуація на Сході України залишається нестабільною, зокрема тривають порушення режиму припинення вогню і постійні намагання підтримуваних Росією бойовиків зруйнуватинещодавно схвалене рішення про відведення сил з цих територій, перешкоджання ними діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.
Найпершим пріоритетом є досягнення повного і тривалого припинення вогню.
Особливу стурбованість членів Міжпарламентської ради викликає гуманітарна ситуація на території, яка перебуває під контролем проросійських бойовиків, а також відсутність прогресу у звільненні українських заручників, які незаконно утримуються в Росії і на територіях, що тимчасово перебувають під контролем проросійських бойовиків. Вони також засуджують в найжорсткіших термінах триваючу незаконну окупацію Росією Криму, грубі порушення прав людини, зокрема кримських татар.
Члени Міжпарламентської ради ретельно проаналізували останні досягнення в реформуванні політичної, економічної, оборонно-безпекової сфер України. Ми вітаємо досягнутий прогрес і закликаємо до посилення зусиль. Досягнення більшого прогресу у боротьбі з корупцією і надалі залишатиметься важливою умовою довіри українських громадян до органів влади, а також для отримання вкрай необхідної міжнародної допомоги.
Як парламентський аналог Комісії Україна-НАТО, Міжпарламентська рада є тим важливим форумом, на якому члени парламентів мають змогу здійснювати контроль і підтримку цілей співробітництва Україна-НАТО. Ми підтримуємо схвалення лідерами держав-членів Альянсу на Саміті у Варшаві в липні 2016 р. Комплексного пакету допомоги для реформування оборонного сектору і наглядаємо за процесом його втілення в життя. Ми також вітаємо прагнення України приєднатися до Програми посилених можливостей для партнерів НАТО. Участь у цій програмі буде свідченням більшого визнання внеску України в операції НАТО і надаватиме більше можливостей для досягнення взаємосумісності”.
Заява підписана українською делегацією Верховної Ради України та Главою делегації Парламентської асамблеї НАТО С.Мірлі за підсумками засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО