Міжнародний день боротьби за правду втрачає свій сенс в окупованому Криму. Правду шукати нема де

Screenshot - 03242016 - 12:02:48 PM

Генеральна Асамблея ООН у 2010 році проголосила 24 березня Міжнародним днем боротьби за право на правду про грубі порушення прав людини та гідності жертв.

Метою проведення цього Дня є:
– визнання важливості заохочення пам’яті жертв грубих і систематичних порушень прав людини і важливості права на встановлення істини і справедливості;
– визнання при цьому необхідності віддати данину поваги тим, хто присвятив життя боротьбі за заохочення і захист прав людини або загинув у цій боротьбі;
– визнання тих цінностей, які відстоював монсеньйор Оскар Арнульфо Ромеро (Сальвадор), і його відданості служінню людству, в контексті збройних конфліктів, як прихильника гуманізму, відданого ідеї захисту прав людини, захисту людських життів і заохочення людської гідності, його постійні заклики до діалогу і його неприйняття всіх форм насильства з метою усунення збройної конфронтації, які в кінцевому результаті привели до його загибелі 24 березня 1980 року.

Генеральна Асамблея запропонувала у своїй резолюції всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організацій та суб’єктам громадянського суспільства, включаючи неурядові організації і приватних осіб, належним чином відзначати цей Міжнародний день.

Принагідним було б сьогодні згадати про Решата Аметова, Едема Асанова, Мухтара Арісланова та інших громадян, які були вбиті або викрадені за період окупації.

Але сьогодні в Сімферополі замість розслідування жорстокого катування та вбивства Решата Аметова, продовжуватиметься судилище проти інших кримськотатарських активістів – Ахтема Чийгоза, Али Асанова, Мустафи Дегерменджи.

Росія, яка є одним з п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН, направила свої війська проти України і окупувала Крим у 2014 році. Цим вона порушила чисельні міжнародні договори. А у самому Криму окупація поєдналась із чисельними порушеннями прав людини.

Жодне з гучних порушень базових прав людини, що коються з боку окупантів, не розслідуються самими окупантами. Це означає, що коли їх притягнуть до відповідальності, їм прийдеться іще важче. Данина пам’яті жертв окупації буде сплачена разом із покаранням винних.

‪#‎ООН‬ ‪#‎Україна‬ ‪#‎Крим‬ ‪#‎кримські_татари‬ ‪#‎права_людини‬ ‪#‎репресії‬

Мустафа Джемілєв – Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа