Інформаційна кампанія ЦГС з популяризації правозахисту

deklaratsiia-z-prav-liudyny

Чому права людини треба захищати, особливо у воєнний стан? – це питання ми задали 25 лідерам та лідерок думок. Це представники різних сфер – від очільниць благодійних фондів до журналістів, від митців до військових.

«Права людини потрібно захищати у воєнний і післявоєнний час, тому що права людини завжди на часі», – каже, до прикладу, фронтмен групи «Антитіла» Тарас Тополя.  «Попри те, що ми у війні, у дуже важкій війні, і ми боронимо свою незалежність, ми залишаємося людяними й ми залишаємося цивілізованими», – говорить заступниця Міністра оборони Україна Ганна Маляр. «Це [захист прав людей] відрізняє нас від країни-агресора, яка нехтує життям і свободами людей заради безглуздої цілі», – констатує телеведуча Надія Матвєєва. «Ніколи не буває сказано забагато стосовно прав людини», – переконаний актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв. І ми щиро погоджуємося з тим, що справді забагато про захист прав людини сказати неможливо. Тому закликаємо говорити й вас! Та популяризувати правозахист.

Роль правозахисників надважлива у воєнний час, адже саме зараз законом врегульовано обмеження прав і свобод, які визначені Конституцією України. І нам головне пам’ятати — забезпечення належного захисту прав людей, незалежно від їх раси,  кольору шкіри, статі, мови,   релігії,  політичних   або   інших   переконань, національного чи соціального походження,  майнового, станового або іншого  становища  – є першочерговим завданням демократичної країни.

І саме цим займаються правозахисники: ми документуємо тисячі воєнних злочинів, захищаємо постраждалих від війни у правовому полі, адвокатуємо права полонених і цивільних заручників на міжнародній арені, займаємося громадським контролем, боремося за рівність усіх перед законом.  Ми робимо усе, аби довкола нас була країна, у центрі якої людина. І це нас відрізняє від окупанта.

Закликаємо кожного і кожну підтримати популяризацію правозахисного руху:

  • Поширите відео лідерів думок у своїх соціальних мережах. Всі відео зібрані за посиланням. Або запишіть власне і тегніть сторінку Центру громадянських свобод @center_for_civil_liberties;
  • Додайте хештеги #humanrights, #humanrightsdefenders;
  • Розкажіть про цю ініціативу своїм друзям і закликайте їх теж брати участь.

Запрошуємо вас також до ближчого знайомства з діяльністю правозахисників під час війни у нашому проєкті, який складається з  15 мотиваційних унікальних історій борців за права людини, які наближають нас до перемоги – «Правозахисники на війні».

Нині надзвичайно важливо підтримувати одне одного. Ми прагнемо, щоб правозахисна спільнота України залишалася згуртованою та міцною. І, звісно, збільшувалася!

Проєкт реалізовано за підтримки Уряду Королівства Нідерланди та Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа