Перемога Революції Гідності та падіння антиукраїнського режиму Віктора Януковича принесли за собою можливість діяти на користь національних інтересів України і рухатись в напрямку зміни ідеологічних пріоритетів нашої держави.
Важливе місце в процесі створення і захисту українського культурного простору займає відзначення на державному рівні дійсно національних та українських за змістом визначних дат.
Про важливість зміни тоталітарно-комуністичної свідомості та роль держави у цьому процесі розповів лідер ГО «Українська справа», народний депутат України Ігор АРТЮШЕНКО.
– Наскільки важливою, на Вашу думку, є політика держави щодо відзначення святкових дат?
– Всі ми розуміємо, що під час фактичної війни з московським агресором, ми маємо також і війну на інформаційному фронті. На противагу «русскому міру», ми маємо створювати український світ, зі своїми святами, героями та традиціями.
Адже спочатку війна виграється у свідомості людей, а вже потім на полі битви. Духовний аспект протистояння ворогу є дуже важливим.
Під час існування Радянського Союзу з московського центру нам було насаджено безліч штучно створених «свят», міфів та псевдоідеалів, які десятиліттями отруювали мозок українців.
Всі ці «ідеали» і міфи наразі використовуються як ідейна основа для проросійських сепаратистів та російських найманців, які ведуть загарбницьку війну на українській території. Завданням української влади є не лише зміцнення нашої армії, а й зміцнення українського інформаційного простору, його захист від отруйної російської пропаганди та штучних, тоталітарних ідеалів, які є чужими українському народу.
Багато країн колишнього соціалістичного табору вже давно попрощались з радянським минулим, відкинувши нав’язані їм свята. Тепер наша черга звільнитись від тіні тоталітаризму, яка досі нависає над Україною, зокрема і у вигляді таких атавізмів як «23 фєвраля». Маємо і ми повернутися до національних традицій.
– До речі, довгоочікуваним кроком став Указ Президента про відзначення Дня захисника України 14 жовтня. Яке значення має запровадження цього свята для українського суспільства сьогодні?
– 14 жовтня відоме як День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці і день, коли була створена Українська Повстанська Армія. Сьогодні, як і в попередні століття, українці ціною власного життя захищають територію своєї Батьківщини від загарбника. Сьогоднішні воїни назавжди будуть внесені до пантеону українських Героїв, які у всі часи захищали нашу землю, тож винесення 14 жовтня на державний рівень саме тепер є дуже символічним.
– Чи є дати, які на вашу думку також необхідно винести на державний рівень в перспективі?
– Беззаперечно таких дат ще багато і в нас багато роботи попереду. Однією з важливих дат є Свято Героїв 23 травня, який українські патріоти відзначають вже багато років.
Ця дата пов’язана із загибеллю у травні таких визначних українських діячів як Микола Міхновський, Євген Коновалець та Симон Петлюра.
Ми маємо достатньо героїчних образів та сторінок в історії України. Наше завдання – належне їх вшанування і виховання молодого покоління на їх героїчному прикладі.
Попри те, що попереду ще багато роботи, можна констатувати, що влада нарешті звернула увагу на справжні українські світа та взялась за ліквідацію атавізмів тоталітарно-комуністичного минулого, яке нависає над нами химерною тінню.
Розмовляв Андрій РИБАЛЬЧЕНКО