Сьогодні, 23 лютого, в Запорізькій обласній державній адміністрації народний депутат України Ігор Артюшенко спільно з директором Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владиславом Мороко та секретарем обласної комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та відновлення історичних назв у регіоні Олександром Зубченком провели брифінг щодо стану реалізації процесу декомунізації в Запорізькій області.
«Нарешті ми розпочали той процес відновлення історичної справедливості, який інші європейські країни, які колись належали до соцтабору, завершили ще 25 років тому.
Декомунізація є дуже важливим процесом і перейменування вулиць та демонтаж пам’ятників комуністичним ідолам не є самоціллю цього процесу. Його метою є декомунізація свідомості громадян, зміна тоталітарного світосприйняття та позбавлення нашого менталітету стереотипів», – зазначив Ігор Артюшенко розпочавши брифінг.
Парламентар наголосив на тому, що перші два етапи декомунізації були покладені на представників органів місцевого самоврядування і 21 лютого закінчився другий етап, коли голови міських, сільських та селищних рад мали провести декомунізацію підписавши відповідні розпорядження.
Окрім того Ігор Артюшенко відзначив, що з 1790 об’єктів, які потребують перейменування згідно закону в області, перейменовані 1418 і даний показник дозволяє Запорізькому регіону не пасти задніх в процесі прощання з тоталітарним минулим.
Під час брифінгу було озвучено території, які значною мірою відстають у проведенні декомунізації, зокрема це місто Мелітополь, а також Веселівський, Вільнянський, Кам’янко-Дніпровський та Оріхівський райони.
«Декомунізація в Запорізькому регіоні знаходиться під моїм жорстким контролем і наразі тим територіям, які з тих чи інших причин ще не виконали норму закону, ми даємо тиждень на виправлення ситуації. На ім’я тих представників місцевих рад, які принципово саботують декомунізацію, ми найближчим часом подамо заяви про скоєння злочину до правоохоронних органів. Маємо усвідомити, що декомунізація – це в першу чергу прощання з тоталітарним світоглядом та вибір на користь демократичного, європейського майбутнього», – зазначив Ігор Артюшенко.