Грузинська влада, коли заявила про призупинення руху країни до Євросоюзу, посягнула на святе – прагнення грузинського народу стати частиною Європи, заявив Леван Бердзенішвілі, дисидент радянських часів, літератор, в інтервʼю для проєкту Радіо Свободи “Ехо Кавказу”.
“У грузин завжди було розуміння того, що ми повинні знайти своє місце в Європі – незалежно від того, є ми європейцями за походженням чи ні, це не має жодного значення, адже Грузія прагне до Європи вже протягом останніх, я не знаю, 15 століть”, – сказав Бердзенішвілі.
Протест, який 28 листопада спричинила заява грузинського премʼєра Іраклія Кобахідзе про замороження перемовин з ЄС, триватиме й надалі, вважає дисидент.
“Незначне зауваження” так званого прем’єр-міністра про відкладення переговорів на чотири роки, особливо після того, як їм [уряду країни] чітко дали зрозуміти [з ЄС], що жодних переговорів не буде через їхню неприйнятну поведінку, спричинило протест, який уже ніхто не зможе зупинити”, – каже він.
Бердзенішвілі прогнозує усунення від влади чинного уряду. “Це остання іскра, … зупинити молодь тепер буде неможливо”, – сказав він.
Сучасні протести – остання боротьба за незалежність Грузії, переконаний Бердзенішвілі. “Ми неодноразово боролися за незалежність і востаннє втратили її перед Радянським Союзом. Сьогодні це наш останній шанс. Питання вже не в тому, куди рухатиметься Грузія – на Захід чи на Північ. Питання в іншому: чи продовжить існувати цей давній народ, чи зникне назавжди”, – сказав він.
Повний текст інтервʼю читайте за посиланням.
Джерело: СКУ