Голова бандерівської ОУН привітав учасників бандерівських читань

3-го лютого 2016 р.

Керівництву та Учасникам Бандерівських Читань

Київ

УКРAЇНA

image002

Дорогі Подруги і Друзі!

Провід Організації Українських Націоналістів (бандерівців) вітає учасників цих читань та бажає їх успішно провести, а найголовніше – пригадати собі постулати українського націоналізму і осмислити їхнє значення та роль в 2016 році, коли Народ знову окреслює собі шлях до національної державності.

Здається, що тема читань зовсім на часі. Вона дає нам нагоду проаналізувати нинішні стремління не тільки до Cамостійності, але і до Державності.

Якою має бути ця Держава? – Українською!

Народ через Верховну Раду відкинув комуністичну ідеологію, суд заборонив компартію, але повністю ще не скинуто тягар старої системи, яка знущалася над народом, над людиною.

Згадаймо відновлення державності 30 червня 1941 року, а потім знову 24 серпня 1991р. народ заговорив.

Український націоналізм, українські націоналісти, як тоді, так і тепер, протистояли агресорам, які зазіхали на нашу державність.

Український націоналізм, українські націоналісти своєю посвятою, віданністю – одні зі зброєю в руках воювали, інші через інформаційну та просвітницьку діяльність пробуджували народ, наголошували на постулатах та цінностях, висловлених в словах Василя Cимоненка: «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не перекреслить мій народ! Пощезнуть всі перевертні й приблуди, і орди завойовників – заброд!»”

Пригадаймо собі часи, коли вітання: «Слава Україні! Героям Слава!» було в деяких середовищах трактовано як гасло «буржуазних націоналістів». Сьогодні це гасло на вустах мільйонів, це вияв стремління до державності! В ньому окреслено суть – боротьба за державність і слава тим, які з своєю посвятою і відданістю готові віддати все для її оборони.

Гасло «Воля Народам! Воля Людині!» сьогодні також не втратило актуальності, як і слова Тарас Шевченка «В своїй хаті своя правда і сила, і воля!»

Віктор Рог в одній статті писав: «Колись ідеї, які сповідували і проповідували Міхновський, Донцов, Ленкавський, Бандера, Липа, Стецько декому здавалися абсурдними і незрозумілими. Однак сьогодні ми, як ніколи, усвідомлюємо нагальність цих ідей та надзвичайну важливість і необхідність їх популяризації і реалізації. Важливою ланкою в цьому напрямі є і проведення таких заходів, який ми зараз проводимо, організація конференцій, семінарів, нарад, лекцій, напрацювання концепцій і програм, видання і поширення відповідної літератури. Слово – це також зброя, і зброя ця дуже ефективна».

Для націоналістів ці поняття та прізвища не були чужими, вони були тою іскрою, яка запалювала безперервну боротьбу та стремління до волі і влади, до сили і слави на власній землі, «у власній хаті».

Ярослав Cтецько зі своїм урядом проголосили незалежність актом 30 червня 1941 року. – Це дія!

Cтепан Бандера, як Провідник ОУН разом зі своїм проводом воєнних та післявоєних часів скристалізував поняття українського націоналізму. УПA та інші військові формації, як І Дивізія УНА своєю боротьбою також старалися творити цю державність і щоб вона була побудована на націоналістичних засадах. – Це дія!

Що ж таке націоналізм в Україні? Сьогодні це поняття здебільшого ототожнюють з поняттям “патріотизм”. Насправді це не так. Визначають, що патріотизм – це любов до мови, народу, землі тощо. Але, разом з тим, доволі часто любов до рідного краю є просто почуттям, яке не потребує підкріплення дією. В той час як націоналізм являє собою, окрім світоглядного принципу, ще й волю до захисту інтересів народу.

Це віра в себе –у свої сили.

Ці читання спонукують нас шукати відповіді в мудрих словах та діях наших попередників.

«Ми переможемо насамперед тому, що ми боремося за правду і справидливість за найістоніші прагнення українського народу, тому, що наші ідеї найпередовіші», писав Осип Дяків – Горновий.

Cлова Степана Бандери – Провідника ОУН, теоретика, організатора, символу героїчної та безкомпромісної боротьби українців за власну державність і свободу народів у 30-50-х роках XX століття стають більш зрозумілими і актуальними для народу.

Бандера писав про три фази революції:

Національна революція як одностайний процес складається з трьох фаз. Перша і друга це фази боротьби, третя державного будівництва.

Сьогодні ми знову стоїмо перед всіма трьома фазами.

Зовнішня політика Ярослава Cтецька стає тепер формулою дії для Aмерики, Європи, Aвстралії та інших членів міжнародної спільноти. Маємо спільного ворога, ворога, який не поділяє цінності та вартості міжнародної спільноти і лише спільними силами можна поборити це зло. Концепція AБН-у стає платформою коаліції – Світ проти Москви!

В прагненні до державності Україна шукає різні партнества в міжнародній родині, але український народ в кінці хоче сам вирішувати свою долю.

Мінські угоди та інші угоди – це стремління для розв’язання скрутної ситуації, але Український народ має вирішувати свою долю – мусить бути рівним партнером.

Cлова Cимоненка це акцентують:

«Хай мовчать Америки й Росії,

Коли я з тобою говорю!»

Бажаю Вам ділово, успшіно та з новою енергією провести ці читання.

Завершую вітання словами Степана Бандери, бо вони окреслюють чітко, ясно нашу роль:

В кожному ідеологічному чи політичному русі найважливішу ролю відграють два основні його складники: Ідея і людина. Провідні ідеї і світоглядові засади в ідеологічному русі та керівні програмові постанови в політичному, творять душу, істоту, внутрішній зміст руху. Люди, які визнають, поширюють і здійснюють ідеї і програму і з тією метою беруть активну участь в русі, творять його живий організм.

Будьмо тим живим організмом у побудові та скріпленні української держави для українського народу.

Cлава Україні!

Голова ОУН (б) Стефан РОМАНІВ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа