Держава повинна перейматися правами працевлаштування міґрантів, тільки як?

sadokha

е, що піднявся громадський резонанс навколо питань зовнішньої трудової міграції, це добре. Бо, про права трудових мігрантів давно вже потрібно було говорити.
Те, що уряд провокує невиваженими заявами, це дуже небезпечно, особливо в час пандемії і зростаючого економічної кризи.
Але те, що заявляє вже сьогодні Шмигаль про міжнародні угоди щодо працевлаштування (якщо за цим не стоїть якась схема), то що в цьому поганого і чому піднімаються питання про контроль держави у цьому питанні? А хто це має регулювати і контролювати працевлаштування за кордоном? Мафія?
Друзі, згадайте нещодавній випадок із вбивством українця в аеропорту Лісабону, який їхав за кордон, бо мав прогодувати сім’ю. Випадків смертей, каліцтв – тисячі серед трудових мігрантів. Роботодавці і працівники економлять на страхівках, на податках, на засобах охорони і якщо щось стається, то вся «біда» лягає потім на родину.
Я маю право про це говорити, бо вже понад 15 років Спілка займається вирішенням цих питань, як і десятки інших організацій мігрантів за кордоном.
Без державного регулювання – зовнішня трудова міграція буде нести ризики для людей повязані зі справедливою оплатою праці, захистом прав і, найголовніше, із здоров’ям.

Павло Садоха, віце-президент СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа