Обсяги закачування природного газу до українських підземних сховищ газу (ПСГ) у травні 2025 р. склали близько 1,1 млрд куб м, як свідчать дані ExPro. У порівнянні з травнем минулого року закачування газу зросло майже в 1,5 рази – з 750 млн куб м у травні 2024 р. до 1,1 млрд куб м у травні 2025 р.
Причини росту
Суттєве збільшення обсягів закачування газу пов’язано з активною підготовкою до наступного опалювального сезону. Враховуючи, що Україна вийшла з минулого ОЗП з рекордно низькими запасами газу в сховищах, існує потреба у збільшенні обсягів закачування.
В основному збільшити обсяги закачування газу вдалося за рахунок імпортованого ресурсу, який склав близько 45% від загального обсягу закачування до ПСГ у травні 2025 р. або близько 500 млн куб м. Решта газу, що закачувався до сховищ, газ українського видобутку – 55% загального обсягу закачування. Україна поступово відновлює видобуток газу після суттєвих пошкоджень внаслідок масованих російських обстрілів у лютому-березні, однак повернутися до рівня січня поки не вдалося.
Запаси в ПСГ
Запаси газу в українських підземних сховищах на початку червня становили 6,8 млрд куб м згідно даних ExPro. Сховища заповнені на 22%. Хоча цьогорічні запаси є все ще найнижчими за останні 11 років, відставання від минулого року поступово скорочується.
До початку наступного опалювального сезону (1 листопада) Україні необхідно накопичити щонайменше 12,65 млрд куб м природного газу в сховищах. Однак, для сталого проходження зими при будь-яких умовах, запаси мають бути вищими, що потребуватиме збільшення обсягів імпорту газу.
За ініціативою Міненерго, Україна та країни-учасники так званого «Вертикального коридору» вже домовилися про новий спільний продукт, що дозволить імпортувати додаткові обсяги газу з Трансбалканського напрямку вже цього літа.
Джерело: expro