Досягаючи похилого віку, кожен українець ризикує зіткнутися з самотністю, появою фінансових або медичних проблем.
Досягаючи похилого віку, кожен українець ризикує зіткнутися з самотністю, появою фінансових або медичних проблем.
Згідно з інформацією Державної служби статистики, в Україні сьогодні проживає більше семи мільйонів людей у віці 65 років та старше. Важливо те, що не додають оптимізму й дані від Міністерства охорони здоров’я. Так, кожна п’ята літня людина страждає від самотності, а деякі з них потребують постійного нагляду.
Як не сумно це визнавати, але українське суспільство в питаннях старіння населення йде в ногу зі світовими тенденціями. Нещодавно активні люди, які роблять свій внесок в розвиток суспільства, науки та технологій, після досягнення певного віку повністю втрачають активність та не можуть самостійно впоратися навіть з особистими та побутовими проблемами.
Питання, пов’язані зі старінням населення, є одними з найбільш гострих проблем, що стоять перед людством. Адже, згідно з даними ВООЗ, вже через 30 років людей у віці старше 65 років стане в два з половиною рази більше. Літня частина населення збільшиться до 1,6 мільярда чоловік.
Допомога людям похилого віку – це не тільки податки
Реалії демографічної ситуації в Україні є загрозою не тільки для економіки. Більш важливою стає моральна сторона питання старіння населення. Чи готовий бізнес підтримати людей похилого віку, які зіткнулися з проблемами та самотністю? Компанія «ТЕДІС Україна» працює на українському логічному та дистрибутивному ринку більше 10 років та пропонує своє вирішення проблеми допомоги літнім людям. Активний розвиток корпоративного волонтерства в будинках для людей похилого віку – ключове завдання в рамках реалізації загальнонаціонального проекту «Творімо добро».
За словами заступника генерального директора з корпоративного управління Дениса Ткаченка, літні люди повинні відчувати, що вони потрібні та захищені. Завдання соціально відповідального бізнесу – забезпечення для людей похилого віку більш високої якості життя. А питання поваги та підтримки повинні стати основними у принципах виховання молоді.
«Творімо добро» почався з ініціативи кількох однодумців в компанії «ТЕДІС Україна», а після – активно розвивався до корпоративних масштабів. Старт діяльності практично збігся з початком пандемії та карантинних обмежень. Тому одним із першочергових завдань стала моральна підтримка людей похилого віку, що залишилися на самоті. При цьому допомога не обмежується наданням гуманітарної допомоги. Як мешканці будинків престарілих, так і волонтери «ТЕДІС Україна» впевнені, що куди більш важливим аспектом стає емоційне залучення. Позитивні емоції та гарний настрій – ось те, що приносять людям похилого віку візити волонтерів, забезпечуючи оптимістичний погляд на світ.
Для компанії «ТЕДІС Україна» проєкт «Творімо добро» є не просто аспектом соціальної відповідальності, а одним з головних пріоритетів на шляху до створення та розвитку стабільного й стійкого бізнесу на ринку України. Волонтери пишаються не тільки ефективними бізнес-процесами, а й значним внеском у розвиток сучасного українського суспільства. За понад 10 років роботи в бюджет країни перераховано більше десяти мільярдів гривень податкових відрахувань. Це дає державі можливість стабільно виконувати соціальні стандарти.
У старості не обов’язково бути самотнім
Реалізація проєкту «Творімо добро» спрямована на надання допомоги людям похилого віку, а також тим, хто залишився без підтримки близьких і живе в спеціалізованих геріатричних центрах. На сьогодні під опікою компанії сім будинків для людей похилого віку, розташованих в різних куточках нашої країни. Всього в них проживає більше тисячі людей, найстарший з яких досяг віку в 102 роки.
З початку року вже успішно реалізовано кілька етапів проєкту. Зокрема, до новорічних та різдвяних свят мешканці будинків престарілих отримали від волонтерів солодкі подарунки. До дня Всесвітньої соціальної справедливості була поставлена нова партія гуманітарної допомоги. Після вивчення потреб соціальних установ був складений список найнеобхіднішого: підгузки для дорослих, простирадла, що поглинають вологу, маски та антисептики. Такі санітарно-гігієнічні набори були направлені в усі підшефні установи.
У період великодніх свят, якраз у розпал пандемії, кожен, хто проживає в будинках для людей похилого віку, отримав набір з антибактеріальних серветок, антисептичних гелів та спреїв, а також масок та крему для рук.
Волонтери кажуть, що планують і надалі піклуватися про людей похилого віку. Адже між старістю та самотністю не можна ставити знак рівності.
Не зупинятися на досягнутому
«Творімо добро» реалізує свої ініціативи відповідно до Глобальних цілей сталого розвитку в період 2015-2030 років, а також сприяє впровадженню принципів ООН щодо поліпшення стану здоров’я населення та боротьби з бідністю. Головне завдання – розвиток та масштабування програми. А про результати можна буде сказати вже через кілька років.
На даному етапі волонтери продовжують реалізацію програм, досліджують ситуацію в установах та готують подальші плани, спрямовані на зміцнення соціальних зв’язків між різними поколіннями. Заплановані майстер-класи, концерти та всеосяжна підтримка дозволять людям похилого віку відчути свою значимість.
І такий ентузіазм, дійсно, заслуговує на повагу, адже ставлення до літніх людей – одна з ознак морального здоров’я суспільства.