Вирощування кабачка

Кабачки на відміну від інших культур невибагливий овоч. Він любить літні спекотні дні з великою кількістю води. При посіві насіння в горщики їх слід помістити в тепле та сонячне місце у будинку. Щоб насіння проростало швидше, його можна замочити у воді на ніч перед посівом. Це пом’якшить зовнішню оболонку.

Посадка та полив

Насіння кабачка в інтернет-магазині рясніє своїм вибором. Насіння садять у горщики на початку квітня, наприклад, на підвіконні, зверненому на південь, – рослини швидко проростають, і ростуть. З середини травня, після стійких морозів, молоді рослини можна висаджувати у відкритий ґрунт безпосередньо із землею. Щороку потрібно міняти місце посадки.

При цьому між рослинами має бути відстань не менше 80 см. На одну рослину має відводитися близько 1,5 м простору. Якщо площа не дозволяє, краще вибрати чагарниковий сорт, такий як “GoldRush”, або “Тондо Ніцца”. Як добрива можна використовувати селітру. Кабачки люблять багатий перегноєм і пухкий ґрунт. Мульчування уповільнює зростання небажаних бур’янів, і ґрунт залишається вологим довше, що позитивно впливає на зростання рослини. Ґрунтові плоди менше гниють, якщо вони лежать на шарі мульчі. Поливати рослини потрібно лише під корінь. Мочити стебла, листя та плоди забороняється, тому що може утворитися сіра пліснява.

5.jpg

Зверніть увагу на те, що кабачок не любить, кислий грунт з високорівневою водою, проявляє погану реакцію на добрива, що містять хлор.

Запилення

Кабачки бувають чоловічого та жіночого роду. Жіночі квітки розпізнаються плодовим вузлом під пелюстками. Чоловічі квіти мають довші стебла. Плоди виникають із жіночих квітів. Однак якщо комахи не справляються з запиленням через надто вологу або вітряну погоду, суцвіття кабачків, потрібно запилювати вручну. Потрібно знайти квіти “хлопчиків” розсунути пелюстки та штовхнути тичинки в жіночу квіткову вирву. Таким чином, з однією квіткою можна запилити кілька жіночих квіток. Якщо пустоцвіту багато, потрібно звернути увагу на умови вирощування кабачків. Цьому може сприяти погана погода, неправильна посадка насіння, посаджене свіже насіння, немає азотного добрива, відсутність комах, які запилюють рослину.

5-5.jpg

Хвороби кабачків

Найбільш поширеними шкідниками кабачків є равлики, попелиці та павукові кліщі. Від зараження попелиці захищає кропива. Якщо шкідники вже на рослині, обприскуйте їх сумішшю олії каноли та молока або мильним розчином. Проти інших шкідників допомагає ретельний догляд – видалення сухих та хворих частин рослин. Крім того, до рослини можуть додаватися борошниста роса, сіра пліснява. Щоб запобігти цьому, потрібно менше робити полив безпосередньо на рослини. Часта причина безпліддя у кабачків – це огіркова мозаїка. Переносники такого вірусу є мурахи, колорадський жук та попелиця. При такому захворюванні можуть допомогти такі препарати як: Актеліком або Акторою. Щоб не виникала борошниста роса, кабачки потрібно не перегодовувати добривами з азотом. А якщо такі ознаки з’явилися, потрібно одразу обробити такими фунгіцидами як Топаз або Фундазол.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа