Українські технології можуть трансформувати оборонний сектор Великої Британії

За останніми даними уряду, Велика Британія вже виділила на військову підтримку £7,8 млрд, проте країна може отримати ще більший ефект від розширення співпраці з Україною у сфері оборонних технологій. Оскільки українські компанії, що володіють глибоким досвідом у галузі інновацій, можуть стати ключовим чинником для підвищення конкурентоспроможності британського оборонпрому.

Такою думкою поділився в своїй колонці для The Standard Сергій Токарєв, співзасновник і генеральний партнер Roosh та Roosh Ventures: “Високотехнологічні таланти, особливо в галузі штучного інтелекту та машинного навчання, є найбільш сприятливою сферою для стимулювання інновацій у Великій Британії, і Україна має багато таких талантів”.

Сьогодні Україна посідає друге місце серед країн Центральної та Східної Європи за кількістю AI-компаній, при цьому за останні чотири роки запущено 34 нових підприємства.

Європейські інвестори, які раніше утримувалися від підтримки оборонних компаній через побоювання щодо дотримання ESG-стандартів (набір критеріїв, що оцінюють, як компанія дбає про довкілля, суспільство та власне управління), тепер все частіше звертають увагу на технології подвійного використання. Серед таких розробок — супутникова навігація, обладнання для нічного бачення та тепловізійні системи.

Ці технології не лише допомагають військовим в умовах низької видимості, а й знаходять застосування в цивільному секторі, зокрема в природничій фотографії, медичній візуалізації та при гасінні пожеж. Можливість подвійного використання технологій підвищує довіру інвесторів до їхніх довгострокових вкладів, а також дозволяє досягати швидких результатів на полі бою.

Незважаючи на потенціал, британські інвестори повільно реагують на цей тренд. За даними Лондонської фондової біржі, минулоріч британські фонди скоротили інвестиції в оборонні компанії, такі як BAE Systems, на 9% у порівнянні з початком попереднього року. У відповідь на це, британські міністри закликали банки активніше підтримувати галузь.

Основним способом Лондона надолужити втрачене на цьому ринку, що розвивається, є поглиблення та розширення наявних зв’язків з Україною. Окрім військової допомоги, торговельні та технологічні угоди, такі як британсько-українська програма TechBridge, закладають фундамент для подальшої співпраці між двома технологічними секторами”, — говорить Сергій Токарєв.

За даними дослідження ініційованого AI House та Roosh, кількість спеціалістів з штучного інтелекту та машинного навчання в Україні за останнє десятиліття зросла в п’ять разів — на січень 2024 року їх налічувалося 5200.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа