The Economist: Санкції ЄС продовжать бити по Росії, навіть якщо США скасують свої обмеження

Навіть якщо США скасують санкції проти Росії, європейські обмеження й надалі завдаватимуть значних фінансових втрат російській економіці, пише видання The Economist, посилаючись на власні дослідження. 

“Без підтримки Європи російська торгівля, доступ до платіжних систем та іноземних інвестицій залишатимуться суттєво обмеженими”, – йдеться в тексті.

Скасування американських санкцій могло б пожвавити торгівлю між Росією та США, яка скоротилася на 90% з 2021 по 2024 рік. До повномасштабного вторгнення в Україну обсяг товарообігу становив 35 мільярдів доларів, що є несуттєвою сумою. 

Для порівняння, довоєнна торгівля Росії з ЄС становила 305 мільярдів доларів, тож її відновлення матиме набагато більший вплив, стверджують аналітики. 

Навіть зняття санкцій США на енергоносії не принесе Кремлю великої вигоди, пишуть журналісти. За час обмежень Москва вже знайшла свободи обходити заборони: попри санкції G7 та блокування 155 танкерів, експорт нафти після падіння в січні відновився до 3,5 млн барелів на день – більше, ніж у 2021 році.

Крім того, з 2022 року Росія обходила експортні обмеження через підробки з Китаю та переправляння товарів через Центральну Азію. Високотехнологічне обладнання, яке раніше надходило з Європи, та товари подвійного призначення здебільшого надходять зі США. Однак заборона на експорт компонентів зброї може зберегтися.

У сфері міжнародних платежів Росія зіштовхується з труднощами через виключення її банків з Mastercard, Visa та SWIFT, що ускладнює репатріацію валюти з Китаю та Індії, а також блокує доступ до 274 млрд євро активів Центрального банку Росії.

“Якщо американські санкції припиняться, такі проблеми зменшаться, але не зникнуть”, – йдеться в тексті.

Євросоюз має намір продовжувати тиск на Росію за допомогою санкцій, бо це “найкращий спосіб підтримати Україну на шляху до досягнення справедливого миру”, заявив 27 березня президент Європейської ради Антоніу Кошта. 

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа