Словенський прем’єр розповів про “змову” в ЄС проти розширення в бік України

Janša

Деякі європейські лідери не хочуть розширення ЄС, бо це припинить потік дешевої робочої сили з країн Східної та Піаденно-Східної Європи до Євросоюзу.
Про це розповів в інтерв’ю словенському телебаченню прем’єр-міністр Словенії Янез Янша (на фото справа), підбиваючи підсумки головування Словенії в Європейському Союзі.
“Один із лідерів, не буду називати ім’я, але він із основної групи країн ЄС, навіть сказав у дебатах, навіщо ми запрошуємо їх до Євросоюзу, адже у них зараз дешевша робоча сила”, – зазначив Янша.
На його думку, “тут є якесь домінування якихось егоїстичних, вузьких, я б навіть сказав, націоналістичних інтересів деяких країн”.
“Європейський Союз як проект був створений для того, щоб зробити Європу цілісною, вільною і в мирі з собою і своїми сусідами. Він ще не завершений, тому що багато країн, які хотіли б стати членами Європейського Союзу, все ще не вільні. Деякі країни далекі від свободи, і вони не в мирі з собою, ми бачимо всі ці конфлікти. Цей проект потребує продовження, а розширення є важливим елементом продовження цього проекту”, – підкреслив словенський прем’єр.
Янша розповів, що всередині ЄС існує конфлікт навколо ключових понять, що стосуються розширення. За його словами, коли Словенія очолювала Європейський Союз вперше у 2008 році, говорили про перспективу членства в Європейському Союзі. Але потім країни, які були проти цього, замінили ці слова терміном “європейська перспектива”. “Мені самому доводилося тисячу разів повторювати те, що я вам зараз повторю, що, скажімо, такі країни, як Україна чи Сербія, мають європейську перспективу, тому що це європейські країни, вони знаходяться на європейському континенті, вони завжди залишаться тут. Вони хотіли перспективи членства в Європейському Союзі, але це було важко написати. Довелося багато боротися, щоб повернути це (визначення) до документів, де воно було раніше”, – зазначив Янша.
Очільник словенського уряду підкреслив, що стратегічним успіхом головування Словенії в ЄС є повернення процесу розширення до статусу одного з ключових стратегічних проектів Європейського Союзу. “Тут була велика дискусія, і я сам тисячу разів казав, що після всього, що ми зараз переживаємо на Сході, після всього, що ми пережили на Балканах за останні десятиліття, після всього, що відбувається, після всього того застію нам абсолютно ясно, що Європейський Союз повинен позбутися ілюзії, що все вийде само собою. Я сам підсумував це усвідомлення одним реченням. Нам має бути ясно, що якщо простір свободи та процвітання не розширюється, якщо Європейський Союз не розширюється, то розширюється хтось інший”, – підкреслив Янша.

Балканський оглядач

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа