ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) та оператор ГТС Угорщини FGSZ уклали угоду про взаємодію для запровадження з 1 січня 2022р гарантованих потужностей для транспортування природного газу у напрямку Угорщина-Україна в точці з’єднання «Берег». Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ.
Підписання угоди створює можливість фізично імпортувати газ з Угорщини в Україну обсягом до 8 млн куб м на добу. З урахуванням наявних 27 млн куб м на добу потужностей для імпорту зі Словаччини, загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту природного газу з країн ЄС з 1 січня 2022р складатиме 35 млн куб м на добу.
Протягом перших трьох місяців 2022р діятиме «тестовий період» роботи за новою угодою, під час якого оператори ГТС України та Угорщини продовжать погодження та налаштування технічних і операційних процесів із забезпечення фізичного транспортування природного газу у напрямку Угорщина – Україна для продовження дії угоди з 1 квітня 2022р та подальшого збільшення обсягу гарантованих потужностей.
Від 31 грудня 2021р потужності по імпорту газу з Угорщини можна буде придбати на аукціонній платформі RBP на добових аукціонах.
«Вперше з 2014р Україна збільшує гарантовані потужності для імпорту газу з Європи. Нова угода укладена саме з Угорщиною, з якої Україна цього року імпортувала 90% газу віртуальним реверсом. Це демонструє ринковий попит на угорсько-український маршрут транспортування газу, тож угода вигідна обом сторонам. Перші три місяці 2022р ми працюватимемо в тестовому режимі: разом з угорським оператором FGSZ будемо погоджувати і налаштовувати процеси для надійного транспортування природного газу. Перший денний аукціон відбудеться 31 грудня 2021р», — зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон. – Разом з українськими дипломатами, Міненерго та МЗС ми продовжуємо працювати над збільшенням гарантованих потужностей в Україну по інших пріоритетних напрямках – Словаччина, Польща».
Нагадаємо, Україна має сумарну потужність для імпорту газу з ЄС у 287,2 млн куб м газу на добу, з яких 252,2 млн куб м — переривчасті потужності, які не працюють за відсутності транзиту.