Сьогодні на площі Ринок у Львові відбувається традиційний ярмарок ветеранського бізнесу. На ярмарку представлені бізнеси, створені ветеранами та родинами наших захисників. Зокрема відвідувачі мають змогу придбати літературу, що надихає, смаколики, приготовані з любов’ю, сушене м’ясо для гурманів, авторські прикраси, та скуштувати яєчню з перепелиних яєць просто з пательні.
Так свою продукцію – як приклад відродження сімейних фермерських господарств, представляє Ігор Мамчик, ветеран 8-го полку Сил спеціальних операцій, бойовий медик. Після звільнення зі служби – після ротації у Бахмуті і необхідності подальшого лікування, ветеран разом з сім’єю заснував сімейну ферму «Перепілка на дубовому листі», яка займається вирощуванням перепелів для отримання яєць. Однак, завдяки програмі Львівської міської ради «Відвага до бізнесу», Ігор започаткував ще й м’ясну лінію виробництва.
«Насправді сам задум був у тому, аби відродити традицію сімейних фермерських господарств в Україні. На прикладі моєї родини можу сказати, що мій прадід колись мав велике господарство, але прийшли комуністи, його землі забрали, і одну половину родини вивезли на шахти Донбасу, а іншу половину в Сибір. Так ферма перестала існувати. І така доля спіткала всі фермерські господарства в Україні. У той час як, наприклад, у французів фермерські сімейні господарства, які були засновані ще у 19 століття, працюють досі. Тому, своїм прикладом відновлюємо добру традицію сімейних фермерських господарств в Україні», – розповідає Ігор Мамчик.
Як пояснює ветеран, ще в юності разом з батьками вони мали кілька перепелів. Тому саме цей напрямок не був для нього чимось новим і незнаним.
«Відлік початку нашої справи вважаю березень 2024 року. Саме тоді у нас вивелися перші перепеленята. Яйця тоді ми брали у виробників інкубаційних яєць, тобто від тих, хто тримає маточне поголів’я. Тепер ми самі можемо запропонувати покупцям інкубаційні яйця, бо ми вже розвинули свої потужності настільки, що вже не закуповуємо інкубаційні яйця, а маємо свої. На сьогодні у нас близько 2 тисяч перепелів і ми охопили повністю весь процес виробництва – від яйця до яйця. Тобто самі інкубуємо і вирощуємо.
Відтак, маємо можливість представити свою продукцію на ярмару і змінювати уявлення львів’ян про застосування перепелиних яєць у себе на кухні», – продовжує ветеран.
За його словами, перепелині яйця дуже корисні завдяки високому вмісту вітамінів, мінералів та амінокислот. Ці яйця покращують обмін речовин, зміцнюють кістки, покращують роботу нервової системи та знижують ризик розвитку деменції. Крім того, перепелині яйця корисні для людей з діабетом, алергією та для дітей. Проте не всі діти можуть пити сирі яйця. А як цьому зарадити знає наш захисник.
«Ми, наприклад, своїм трьом дітям даємо пити перепелині яйця із соком. Тобто, у склянку соку, що подобається дитині, ми додаємо три сирих перепелині яйця і збиваємо це міксером. По текстурі соку не буде видно, що є якісь зміни, і смак соку також не змінюється. Відтак, у такий спосіб можна долучати сирі яйця дітям до раціону.
Традиційно перепелині яйця можна варити або смажити, і зверху посипати мікрозеленню і сиром. До речі, мікрозелень і сири рекомендую використовувати також наших ветеранів, щоб була така, свого роду, кооперація ветеранської продукції», – зазначає Ігор Мамчик.
Щодо мясного виробництва перепелів, то щоб розвинути цей напрямок ветеран Ігор Мамчик отримав від міста на 300 тис. грн, як учасник грантової програми «Відвага до бізнесу», на придбання обладнання для заморозки, копчення та інших процесів. І тепер крім перепелиних яєць пропонує покупцям ще й перепелині м’ясні вироби.
Нагадаємо, цьогоріч Ветеранський ярмарок проводять у центрі Львова регулярно через тиждень, кожної другої та четвертої неділі місяця, аж до середини листопада. Працює – з 10:00 до 16:00 год. Ярмарок проводять з ініціативи ГО «Родин полеглих Героїв Львівщини» за підтримки департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.