Питання ліквідації ДАБІ повинно публічно обговорюватися з будівельним бізнесом
Робота будівельного бізнесу майже паралізована, адже місяцями будівельники не можуть отримати в ДАБІ дозволу на старт будівництва або ввести свої об’єкти в експлуатацію. Про це президент Конфедерації будівельників України (КБУ) Лев Парцхаладзе та регіональні представники КБУ говорили, під час он-лайн наради.
«Якщо говорити цифрами, то сьогодні виросла частка відмов до 11,4%. Це абсолютний «рекорд» з 2013 року», – сказав Лев Парцхаладзе.
Він додав: «Є інформація, щодо можливої ліквідації ДАБІ та створення нової структури. Вважаю, що це питання треба винести на рівень публічних обговорень та надати представникам будівельної галузі проекти рішень. Ліквідація ДАБІ – не вихід, потрібно змінити філософію системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. КБУ вже неодноразово подавала перелік своїх пропозицій державним органам влади».
У свою чергу, регіональні представники КБУ озвучили свої пропозиції.
«ДАБІ має підпорядковуватися Мінрегіону. По-перше, центральна ДАБІ має бути координатором. По-друге, більше функцій ДАБІ передати на місця, щоби місцеві органи самоврядування контролювали будівництво та впливали на цей процес», – зазначив Ігор Білецький, заступник директора асоціації «Регіональне будівництво» – члена КБУ.
За словами представника КБУ у Волинській області Руслана Ваймана, дійсно, треба змінювати процедуру, особливо у питанні отримання документів на введення об’єкту в експлуатацію. На його думку, саме звідти треба забрати ДАБІ.
«Сьогодні дуже важко вводити об’єкти. Тому, я би не змінював сьогодні ДАБІ, а змінив би процедуру. ДАБІ має бути збережена, щоб ми не втратили рік часу. Краще її відсторонити від процедури вводу в експлуатацію та підключити страхову компанію», – додав Руслан Вайман.
«Хотів би підтримати тезу про децентралізацію ДАБІ та максимально передати повноваження на місця. Але в тому ключі, в якому про це йде сьогодні – ми поза процесом. Тому зараз треба зробити все можливе, аби представників будівельної галузі долучили до діалогу. Щоб він був максимально публічним. КБУ готова делегувати фахівців, які оперативно попрацюють саме в цьому напрямку та нададуть свої ключові пропозиції», – підкреслив представник КБУ у Львівській області Юрій Мартинюк.
Довідка:
Конфедерація будівельників України (КБУ) – найбільше галузеве об’єднання, що представляє інтереси будівельної спільноти країни. Учасник Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC), до якої входять 32 національні європейські федерації-учасники із 28 країн.