Депресія у співробітників: дорожня карта для збереження ментального здоров’я у колективі

Психологи онлайн-платформи корпоративної терапії підготували для HR-спеціалістів та власників компаній дорожню карту. Мета якої допомогти виявити депресію в колективі на ранніх стадіях та надати людям без психологічної освіти інструменти протидії хворобі, яка широко поширена серед українців.

Що може зробити HR, щоб убезпечити свій колектив від цієї хвороби?

1. Регулярно проводити wellbeing-скринінги, щоб тримати руку на пульсі та знати який ментальний стан працівників;

2. Забезпечити працівників доступом до індивідуальної психологічної підтримки;

3. Навчати менеджерів виявляти ранні ознаки депресії та направляти працівника до психолога коли криза не перетворилась на справжню проблему;

4. Зменшити тиск, переглянути робоче навантаження звертаючи увагу на те, що суспільство перебуває під тиском війни та постійного стресу;

5. Сформувати культуру, де говорити про ментальне здоров’я це нормально

Чому це важливо?

За даними ВООЗ та Our World in Data, Україна входить до числа країн з найвищим рівнем депресивних розладів. У той час як середній показник у світі становить близько 3,4%, в Україні він значно перевищує цю цифру і становить 6, 4%.

Українці сьогодні живуть у стані постійного стресу та невизначеності. Повномасштабне вторгнення, економічна криза та постійне відчуття небезпеки спричинили загальне погіршення ментального здоров’я громадян. За даними World Population Review, у 2025 році рівень депресії в Україні становить 6,48%, що підтверджує високий рівень поширеності цього розладу, в цьому списку ми посідаємо одинадцяте місце.

Коментар психолога

Депресія – це не просто «поганий настрій», а психічний розлад, що впливає на емоційний стан, рівень енергії, здатність функціонувати. Пов’язане це захворювання з порушенням рівня нейромедіаторів, психологічними та соціальними факторами і лікується в першу чергу медикаментозно.

Часті симптоми депресії: зниження настрою, втрата інтересу до життя (перестало приносити задоволення те, що раніше приносило), проблеми зі сном, апетитом, концентрацією.

Якщо на біологічні фактори компанія може впливати найменше, то люди в стані погіршеного ментального здоров’я можуть ще не мати діагнозу, але вже потребувати підтримки. Компанія зі свого боку може допомогти працівникам забезпечуючи проходження мед огляду, психіатричної діагностики, бенефіти на психотерапію, просвіту щодо симптомів депресії, попередження вигорання та апатії, а також щодо покращення психічного стану.

психологиня, психоедукаторка Бикова Анастасія

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа