Данилюк: як затягувалась справа Привату

danyliuk

Успішному для України завершенню справи «ПриватБанку» перешкоджав не лише олігарх Ігор Коломойський, а і правоохоронні органи. Про це розповів в інтерв’ю виданню «Ліга» екс-міністр фінансів і екс-секретар РНБО Олександр Данилюк.

Починаючи з жовтня 2016, саме Данилюк був відповідальним за складні перемовини з власниками «Привату» щодо націоналізації банку.

«Процес розпочався з неприйнятних, для мене як представника держави, пропозицій від екс-власників: держава має купити частку у банку і стати співвласником разом із Коломойським та Боголюбовим. Я на це відповідав: «Послухайте, банк має від’ємний капітал. Як можна купити те, що має від’ємну вартість?».

Вибір дуже простий: або власники докапіталізують банк до необхідного рівня, або НБУ відкликає у банка ліцензію», – сказав Данилюк.
Як стверджує екс-міністр фінансів, Коломойський робив усе можливе аби затягнути перемовини. «Я тоді йому сказав, що далі на цьому крапка і я відмовляюся націоналізовувати банк, поки не отримаю гарантій неперешкоджання зміні власності, не оскарження в судах і компенсації державі понесених збитків», – розповів Данилюк.
Після цього власники «Привату» підписали лист, яким вони пообіцяли не перешкоджати націоналізації і компенсувати державі витрати на порятунок банку.
За словами Данилюка, вже згодом розслідування правоохоронних органів у справі «Привату» та спроби заблокувати активи Коломойського та Боголюбова стикалися з перепонами, які ставив тодішній генпрокурор Юрій Луценко.
Мінфін, який очолював Данилюк, спільно з Нацбанком розробив план, який передбачав подання однієї частини позовів до екс-власників банку в Україні, а іншої – за кордоном.
«Генпрокуратура Луценка тоді ж вимагала від нас подавати усі позови в Україні. А коли я відмовився, то Генпрокуратура навіть намагалася зробити це самостійно від нашого ж імені. Завдання Луценка було, під благими намірами, унеможливити подання нами позовів у Англії – коли позови подані в Україні, аналогічні позови в Англії були б неможливими – юрисдикцію дублювати не можна», – зауважив Данилюк.
Це призвело до того, що інформацію, які саме справи мають бути подані у Лондоні, довелося тримати в секреті.
«Наприкінці 2017 року саботаж правоохоронців зашкалив – я скликав прес-конференцію і звернувся з вимогою відставки генпрокурора саме через блокування справ «Приватбанку». Це був унікальний випадок в історії України, який вибив ґрунт з під ніг «групи підтримки» Коломойського у владі. Вони на короткий час відступили», – відзначив екс-очільник мінфіну.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа