Зустріч пам’яті лейтенанта Віталія Гардта

фб

2 червня 2023 р., 14:00

м. Київ, вул. Лаврська, 27

Виставковий центр Музею

Свічка пам’яті знову запалає в Музеї. Цього разу – на честь загиблого захисника – офіцера з тактичної медицини спецпідрозділу оперативного призначення «Омега» Національної гвардії України лейтенанта Віталія Гардта. Родина та бойові побратими напередодні передали до Музею його особисті речі, зокрема рукописні нотатки «24 години війни», де він зафіксував власні роздуми й події одного дня боїв на території Сєверодонецького авторемонтного заводу – 2 червня 2022 р. Автор сподівався продовжити роботу над цими записами, мріяв створити й опублікувати книжку.

Віталієві Гардту назавжди 27… Народився він у с. Плетений Ташлик на Кіровоградщині. По закінченні школи, у 2013 р. був призваний на строкову службу до Внутрішніх військ МВС України (надалі – Національна гвардія України). Через пів року вирішив пов’язати своє життя з військовою професією – у грудні 2013 р. підписав контракт. Із початком бойових дій на сході країни у 2014 р. зголосився виїхати у складі тактичної групи в зону проведення антитерористичної операції.

У серпні 2015 р. перевівся на службу до роти спеціального призначення в/ч 2260 Національної гвардії України (м. Київ). Упродовж 2015–2018 рр. у складі підрозділу не раз брав участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей.

У 2018 р. після відбору, до якого дуже ретельно готувався, потрапив до окремого загону спеціального призначення «Омега» Північного Київського територіального управління Національної гвардії України на посаду офіцера бойової групи. У 2019 р., опанувавши нову для себе посаду офіцера (з тактичної медицини) та пройшовши відповідні курси, став тактичним медиком. Упродовж 2018–2022 рр. не раз виїжджав на виконання контрдиверсійних та контрснайперських заходів у районі проведення операції об’єднаних сил у Луганській та Донецькій областях.

Від початку повномасштабного вторгнення рф залучався до виконання контрдиверсійних заходів у м. Київ. Після визволення Київщини воював на ізюмському напрямі.

У червні 2022 р. група Віталія Гардта висунулась у промислову зону Сєверодонецького авторемонтного заводу, де він стримував ворожі атаки й під постійним артилерійським вогнем прикривав евакуацію поранених. Там офіцер зазнав контузії, але й надалі мужньо виконував бойові завдання.

Згодом був авдіївський напрям, де лише за два місяці, серпень – вересень 2022 р., Віталій зупинив кровотечу, провівши стабілізаційні дії, приблизно 50 пораненим, тим самим урятувавши їхнє життя.

22 березня 2023 р. лейтенант Гардт у складі групи розвідки та застосування ПТРК Javelin поблизу населеного пункту Кам’янка скоригував роботу оператора дрона-камікадзе, який згодом підбив ворожу техніку, незважаючи на масований ворожий обстріл і вибухи поблизу позиції. А коли Віталій намагався пересунутися на сусідню позицію для надання допомоги пораненому, один із ворожих снарядів розірвався поруч, і він загинув.

На зустрічі будуть присутні родина, бойові побратими, друзі.

Ушануймо разом Героя, який віддав за наше майбутнє найцінніше – своє життя.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа