ZOO ZOOM – зооморфна пластика в сучасній кераміці

10 жовтня 2019 року о 17 год. Національний музей українського народного декоративного мистецтва спільно з «ЦеГлинаАрт» запрошують на відкриття виставки ZOO ZOOM (зооморфна пластика в сучасній кераміці) в рамках всеукраїнського виставково-мистецького проєкту. Це багатофункціональний художній захід, спрямований на популяризацію сучасного мистецтва кераміки в Україні.

afisha_tor-01

Метою проєкту є формування сучасного погляду на зооморфну пластику, популяризація творів художників-керамістів України, творче спілкування музейників, мистецтвознавців, майстрів та художників різних стильових напрямків у мистецтві кераміки, поповнення музейної колекції сучасними творами. Мета й основні завдання проєкту реалізовуються через проведення презентацій творчого доробку художників-керамістів, відкритих мистецьких вечорів за певними темами, майстер-класів, лекцій, перегляд відеофільмів тощо.

afisha_ryba-03

Виставка є продовженням мистецького музейного проєкту 20162017 рр. «Aqva vita від гончарних красенів» (зооморфний посуд з колекції музею), під час якого було презентовано понад 120 зооморфних посудин ХІХХХ століть з фондової збірки музею. В рамках проєкту відбувся круглий стіл під назвою «Зооморфний посуд в українському народному та декоративному мистецтві. Історія. Призначення. Використання.», в якому взяли участь мистецтвознавці, музейники, колекціонери.

У виставці ZOO ZOOM беруть участь понад 60 художників-керамістів, які спеціально до проєкту створили тематичні фігурні посудини та скульптури у вигляді різноманітних тварин, декоративні пласти та композиції, інсталяції та ігрові набори з елементами зооморфної пластики.

Географія поданих на проєкт творів досить широка: міста Київ і Львів, Полтава та Харків, Кропивницький і Черкаси, Запоріжжя та Івано-Франківськ, Чернівці та Вінниця, Васильків, Вишгород і Бровари, Ужгород і Луцьк, села Малютянка та Плюти Київської області, Межиріч Черкаської, Опішня Полтавської та Рожнів Івано-Франківської областей. В експозиції презентовано понад 100 скульптурних форм, близько 20 багатофігурних композицій та пластів.

Виставковий проєкт засвідчує, що поряд із відомими художниками-керамістами з’являються молоді амбітні майстри, чиї імена ще невідомі шанувальникам мистецтва кераміки. Представлені роботи, створені з використанням різноманітних керамічних матеріалів та застосуванням багатьох технологічних прийомів, демонструють традиційні риси, притаманні українському гончарству, та підкреслюють особливості творчого стилю кожного з художників.

Спорідненість традиційного та інноваційного напрямків в одному виставковому просторі є особливістю проєкту сучасної зооморфної пластики в залах Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Музейна експозиція, як маленька мистецька крапелька, демонструє стан та процеси, якими хворіє та живе сучасне суспільство. Нове свіже молоде бачення, віддзеркалення у творчості митців викликів та процесів, що турбують сучасників, помітно відбиваються в представлених творах.

Несподіванкою для організаторів стало зацікавлення багатьох художників фантазійною темою драконів. Мабуть, ці істоти як символи неспокійного, дратівливого, мінливого часу, в який ми живимо, є засобами висловити своє ставлення до сьогодення. А образи мамонтів, як давніх викопних істот, закликають до стабільності та демонструють непереборну впевненість у невідворотності бігу історії. В той же час, численні образи пташок свідчать про потяг митців до романтичності, замріяності, сподівання на позитивні зрушення.

Під час відкриття виставкової експозиції організаторами буде представлено каталог учасників виставки. Видання підготовлено організаційними зусиллями кураторів та творчої видавничої роботи Ореста Голубця та за фінансової підтримки дирекції музею, компанії Sergey Makhno Architects та кожного з художників.

Висловлюємо особливу подяку всім учасникам створення видання: дирекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва, компанії Sergey Makhno Architects, компанії ЦеГлинаАрт, особисто члену-кореспонденту Національної академії мистецтв України О.М. Голубцю та видавництву ТзОВ «Koлір ПРО».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа