Захід пам’яті бойового медика Григорія Цехмістренка

ФБ

До роковин загибелі Григорія Цехмістренка відбудеться захід пам’яті в Музеї війни. Подія пройде в просторі виставки «Україна – розп’яття», що розповідає про російську-українську війну від початку широкомасштабного вторгнення ворожої армії в Україну.

Григорій Цехмістренко – канадський медик-волонтер українського походження, учасник Революції Гідності. Ґреґ (як називали його канадські друзі) від початку повномасштабного вторгнення російських військ став до лав ЗСУ в складі полку «Азов», а від квітня 2022 р. приєднався до Інтернаціонального легіону ТрО Збройних сил України. Медик рятував життя військових і цивільних захищаючи м. Буча, смт Гостомель, с. Мощун. Потім були м. Енергодар, Лисичанськ, Херсон, Бахмут… Загинув герой 15 січня 2023 р. біля м. Бахмут Донецької області.

Григорій Цехмістренко народився й виріс в Україні в родині засновника холдингу «Райз», згодом переїхав із батьками до Канади, де отримав громадянство. Хлопець мав яскраве й насичене життя, але впродовж багатьох років сумував за своєю Батьківщиною. До України Григорій повернувся на початку січня 2022 р. Попри щораз більшу напруженість і постійні повідомлення про можливий початок жорстокої атаки військ рф, він відмовився виїхати до Канади й лишився воювати за Україну.

На зустріч прийдуть родина, друзі, колеги та побратими Григорія з Інтернаціонального легіону ТрО.

Модератор – науковець Музею Богдан Гальчинський

На всіх учасників та гостей заходу чекає також екскурсія виставкою «Сталеві титани Бахмута», героєм якої є Григорій Цехмістренко.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа