ЮНЕСКО визнала українську традицію та мистецтво писанкарства культурним надбанням людства

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) визнала українську традицію та мистецтво оздоблення яєць культурним надбанням людства. Рішення ухвалили на 19 сесії Міжурядового комітету організації з питань нематеріальної культурної спадщини в Парагваї. 

Клопотання про визнання писанки культурним надбанням людства до ЮНЕСКО подали разом Україна та Естонія, повідомили в Конгресі Українців Естонії (КУЕ). 

“Ще у 2017 році Конгрес українців Естонії та Центр української культури стали партнерами Міністерства культури Естонії та Міністерства культури України на тривалому шляху, який врешті привів до визнання писанкарства духовною спадщиною людства”, – йдеться в повідомленні. 

Естонія визнала писанку об’єктом нематеріальної спадщини ще у 2013 році, додають в КУЕ. “Згодом цьому виду українського мистецтва стали навчати охочих у багатьох українських осередках Естонії – в Сіллямяе, Маарду, Тарту, Нарві, Кохтла-Ярве та інших містах”, – пишуть в громаді. 

КУЕ висловив вдячність уряду Естонії за сприяння. “Головним критерієм для внесення до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО якогось виду мистецтва є не лише його давні традиції, а й те, що це мистецтво живе і розвивається”, – наголосила українська громада. 

Визнання української писанки культурним надбанням людства демонструє усьому світу, що українська культура є невіддільною частиною світової культури, заявили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.

“Це наш спільний успіх, який підтверджує силу нашої єдності. … Ми проголошуємо на весь світ: жива спадщина нас об’єднує, дарує відчуття причетності та уособлює нашу ідентичність”, – сказав міністр Микола Точицький.

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа