Як героїні фільму «Три жінки» живуть у селі на межі трьох держав

Три жінки

Документальний фільм «Три жінки» Максима Мельника вийшов онлайн на Такфлікс. Стрічка доступна в Україні з англійськими та німецькими субтитрами.

«Три жінки» — антропологічне дослідження про життя трьох жінок у віддаленому закарпатському селі. Біологиня Неля досліджує світ рослин, тварин і комах, поштарка Марія дбає, щоб всі отримали пенсію і газети вчасно. Фермерка Ганна Василівна втратила сім’ю і щоденно має боротися зі своєю самотністю. Вона віднаходить сили у догляді за тваринами та турботі за знімальною групою.

Село Стужиця знаходиться в Ужанському національному парку на межі кордонів України, Польщі та Словаччини.

«На закарпатському діалекті назва Стужиця означає щось холодне. Місцеві кажуть, що холодні вітри віють з гори Равки, яка знаходиться у Польщі, але яку добре видно у селі. Стужиця унікальна з географічної точки зору — і мене завжди цікавило, хто там живе у цьому «холодному» селі, де охороняється природа.

Цей фільм, про трьох дуже різних жінок, однак їх об’єднує незалежність і любов до того, що вони роблять», — ділиться режисер.

Фільм отримав Приз глядацьких симпатій та Нагороду від DEFA за визначний німецький документальний фільм на фестивалі Leipzig DOK (2022), Приз глядацьких симпатій на Дуйсбурзькому тижні кіно (2022).

«Три жінки» — дипломна робота режисера Максима Мельника у німецькому університеті Бабельсберг ім. Конрада Вольфа. Зйомки відбувались у 2019-2021 роках.

50% з кожного квитка Такфлікс передає творцям фільму, ще 10% — фонду «Повернись живим».

Фільм
Трейлер
Кадри
Постер

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа