Якими є освіта й читання під час війни, коли російські війська руйнують школи, а бібліотеки спалюють? ГО «Форум видавців» запрошує поміркувати про це 7 грудня о 14:00 в деокупованому селі Богданівка, що на Київщині.
Вхід на подію вільний!
Місце для заходу – село Богданівка – обране невипадково. Воно трапилося на шляху росіянам, коли ті в березні 2022 року рухалися на Київ. 8 березня у приміщенні Богданівської школи росіяни влаштували свій штаб, а у підвалі сусіднього будинку – склад боєприпасів. Коли окупанти відступали під натиском ЗСУ, то школу, дитсадок і десятки будинків спалили.
Мету зустрічі «Освіта та читання під час війни» коментує Тетяна Стус, письменниця, засновниця проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka», керівниця лабораторії дитячого читання НЦ МАНУ.
«Одним з інструментів, які здатні стійко підтримувати пізнавальну активність та емоційну стійкість, є якісна література, традиція читання як індивідуального, так і групового. Дуже важливо, крім базових «виживальних» ресурсів, наповнювати освітні середовища якісними матеріалами для проживання та усвідомлення дітьми та підлітками складних досвідів війни».
Окрім Тетяни Стус, до розмови про освіту, книжки та війну долучаться:
Анна Новосад, СЕО благодійного фонду SavED, який відновлює доступ до освіти в громадах, що постраждали від війни
Людмила Дейко, директорка Богданівської гімназії
Ольга Русіна, дитяча письменниця
Модеруватиме зустріч Юлія Дичук, керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного.
Спікерки обговорять вплив війни на освіту в Україні. Чи можлива робота шкіл на деокупованих територіях? Чому волонтери по всьому світу збирали або друкували книги українською мовою для українських дітей? Як за допомогою читання дітям можна пояснювати складні теми?
Захід відбудеться 7 грудня о 14:00 у приміщенні Будинку культури села Богданівка у межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання».