Проєкт, що минулого року представили в Трапезній палаті Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, тепер діє в Університеті Альберти. Тут показано історії 15 зруйнованих духовних святинь України з документальними світлинами, відео, історичними довідками та осколками від ракет, бомб і снарядів, зібраних під час польових експедицій.
У цій битві ідентичностей та світоглядів, однією з мішеней російського агресора є релігійна свобода українців. Понад 600 храмів, церков, молитовних центрів, синагог і мечетей зруйновано за два роки російсько-української війни. Тож завдання проєкту – розповісти правду про те, що несе рускій мір вільному світові.
“Віра для нас є основою націєтворення та деколонізації, соціальної стійкості та громадського діалогу. Саме тому вона є на прицілі московитських ракет і бомб. Ця виставка мандруватиме світом, не лише розповідаючи про злочини рф проти культурної спадщини та духовної свободи в Україні, а і створюючи майданчик для обговорення ролі релігійних громад у відновленні спадщини, зміцненні державності та консолідації суспільства після війни”, – вважає Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
Офіційне відкриття виставки з екскурсією від Ігоря Пошивайла стало емоційним і документальним вступом до міжнародної конференції «Релігія і війна в Україні: площини політичного, суспільного і можливого».
Побачили мандрівний варіант виставки “…Але будуть відроджені у славі і силі” цьогоріч і в США. У Вашингтоні її презентували перед Сенатом США та в Музеї Біблії.
Організатори виставки в Канаді: Канадський інститут українських студій, Національний музей Революції Гідності
Партнери: Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Національний музей історії України у Другій світовій війні, Штаб порятунку спадщини (HERI).
Упорядкування та дизайн виставки: Ольга Сало.
Виставка “…Але будуть відроджені у славі і силі” наразі триває у Києві в Трапезній палаті Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” (вул. Лаврська, 9).