Виставка: Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів

Автопортрет (1950)

5 листопада 2020 року о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється ювілейна виставка «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів», присвячена 120-річчю видатної української художниці Катерини Білокур (1900-1961).

Виставка стане логічним завершенням культурно-мистецького проєкту «БІЛОКУР», який здійснив музей за підтримки Українського культурного фонду та за участі 8 музеїв України, а також Школи Анімації Pause to Play.

Польові квіти (1941)

Завдячуючи інноваційному проєкту, який вперше здійснювався на теренах музейного простору України, картини великої художниці «ожили» за допомогою доповненої реальності і такими їх зможуть побачити відвідувачі виставки. Крім того, за допомогою аудіогіда гості музею матимуть можливість самостійно ознайомитися з цікавими фактами із життя і творчості Катерини Білокур, її епістолярним спадком; почути та прочитати коментарі сучасників мисткині..

На ювілейній виставці буде представлено 37 живописних робіт художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва, яка є однією з найкращих збірок видатної художниці в Україні. Три роботи – «Портрет племінниць художниці», «Будьте здорові, з урожаєм!», «XXX CPCP» переважна більшість гостей побачить вперше (вони довгий час зберігалися в музейних фондах).

Снідання (1950)

Декілька творів Катерини Білокур також представлять інші київські музеї – Національний музей Тараса Шевченка, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини та Літературно-меморіальний музей-квартира Миколи Бажана.

«Особливий акцент у виставковій експозиції буде зроблено на тих особистостях, які відіграли особливу роль в житті Катерини Білокур – Оксана Петрусенко, Павло Тичина, Стефан Таранушенко, Дмитро Косарик, Василь Нагай – перший директор музею та багато інших. А також на листах, які Катерина Василівна писала своїм друзям, однодумцям, близьким людям. Рідкісні матеріали з Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України органічно доповнять експозицію і безумовно зацікавлять наших гостей. Це буде новий погляд на постать Катерини Білокур, як неординарної особистості», – зазначила Олена Шестакова, куратор виставки, науковець НМУНДМ.

Завдяки новітнім технологіям шанувальники творчості великої художниці вперше побачать втрачені у 1957 році в Парижі роботи – «Цар Колос» та «Берізонька».

Виставка триватиме до березня 2021 року.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа