Виставка “Цінності” відкрилася у Галереї протестного мистецтва

Десять років війни з росією та боротьби за Незалежність – у мистецтві. Виставку “Цінності” художника Антона Логова відкрили у Галереї протестного мистецтва Музею Майдану.

Експозиція об’єднала понад три десятки робіт, які розповідають про Революцію Гідності, АТО та ключові події російсько-української війни. Антон Логов творчістю реагує на трагічні знаки сучасної історії, показуючи кривавість російського режиму через убивства цивільних на Київщині у перший місяць повномасштабного вторгнення, наслідки обстрілів Києва, зокрема руйнування уламками балістичної ракети одного з корпусів Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука, тероризування Харкова, Одеси та окупованого Маріуполя.

Ця виставка – про світ навколо сьогодні та вічні цінності загалом; про мистецтво, життя та стійкість; про красу і внутрішню гармонію, яку не слід утрачати; про Людину, яка бореться за свободу та гідність. Ця виставка – про Україну. Роботу “Маріуполь” спеціально створено на дерев’яному планшеті з прострілами й вибоїнами я хотів передати драму цього міста. Однак, попри все, зобразив і весну зелене дерево. Цей контраст дає надію, що скоро ми все відновимо”, каже Антон Логов.

Картини, асамбляжі, графіка усі роботи присвячено десятиріччю боротьби України вже у воєнному форматі. Активний колір, фактура й узагальненість та експресивність передають почуття самого автора, на які відгукуються глядачі.

Антон Логов прекрасний представник сучасного мистецтва, мистецтва дії, мистецтва швидкої реакції. У його роботах помітно пульсацію “живого мистецтва”. Це виставка про спільні переживання, спільні перемоги й очікування на остаточну перемогу. Для нас як Музею Майдану дуже важливо говорити про події, які відбуваються у країні, розповідати й нагадувати про них як українцям, так і світу. Саме мистецтво є найбільш промовистим, воно має таємничий код, який допомагає людям краще зрозуміти, про що саме ми говоримо”, зазначила Ольга Сало, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності

Картини, малюнки та інші об’єкти різних років об’єднує імпульс до життя. Він присутній у розмальованих фотографіях, які показують боротьбу на майдані Незалежності у 2014 році, розмальованих військових газетах 2016 року, абстрактному живописі 2019 року й малюнках та об’єктах від 2022 року й до сьогодні.

Мені найбільше сподобалася робота “Glory to heroes”. Мій тато військовий, а ця робота має для мене особливе значення, вона зачепила. Я вважаю, що цю виставку треба відвідати кожному, оскільки тут важливі події та проблеми висвітлюються. У нас війна в країні. Кожна з представлених робіт унікальна та промовляє до глядача”, – ділиться враженнями відвідувачка виставки Ксенія Яценко.

Виставка підштовхує до того, щоб замислитися над цінностями, за які ми боролися від початку Майдану. Якби ми стали за них боротися з 1991 року, мабуть, історія розвивалася б інакше. Мене дуже вразили метафори автора, особливо в темі Божої Матері. Він показав біль, який відчуває кожен українець, через мистецтво, біль кожної матері… Я відчуваю нині, як на нас тиснуть з усіх боків, – війна, світ, який намагається допомогти, але не настільки, щоб ми могли впоратися… Це все про мій стан”, – розповідає Ірина Грицька.

Тут багато кольору, і через це враження ще яскравіші – якщо біль, то більш виражений, якщо сум – теж. Але це й надію дає, тут я звернула увагу на синій, блакитний і зелений – для мене це колір надії, і це резонує, хочеться мати таку надію”, говорить Ганна Логиненко.

Виставка “Цінності” триватиме у Галереї протестного мистецтва до 30 червня 2024 року.

Більше про роботи та цінності запрошуємо дізнаватися на авторській екскурсії з Антоном Логовим 25 травня о 16:00. Тривалість екскурсії — 45 хвилин.

Задля вашого комфорту просимо зареєструватися https://forms.gle/kVNnD7qvF7QGMZQGA

Вхід на виставку та відвідування екскурсії вільні.

Антон Логов – український художник. Народився в 1984 році в місті Роздільна Одеської області. У 2004 році закінчив Одеське художнє училище імені М. Б. Грекова, а в 2010 році – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Із 2008 року бере активну участь у групових виставках в Україні й за кордоном. У 2020 році переміг у конкурсі молодих митців “OBJECTS art prize”. Працює з живописом, графікою, скульптурою, відеоартом та інсталяцією. Живе та працює в Києві.

Організатори: Національний музей Революції Гідності та Антон Логов.

Де: Галерея протестного мистецтва Музею Майдану (Київ, вул. Липська, 16, 1-й поверх).

Тривалість виставки: 15.05–30.06.

Графік роботи галереї:
з вівторка до неділі – 11:00–18:00, понеділок вихідний.
До уваги відвідувачів!
Найближчі укриття у разі повітряної тривоги можна знайти за адресами:
вул. Липська, 19/7 (2 хв пішки);
вул. Академіка Богомольця, 7/14, літера В (4 хв пішки).
Найближча до галереї станція метро – “Арсенальна”.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа