Виставка Анастасії Подерв’янської «Шиття» в Національному художньому музеї України

У Міжнародний день музеїв, 18 травня, о 18:00 запрошуємо на відкриття першої персональної виставки відомої художниці Анастасії Подерв’янської «Шиття» в Національному художньому музеї України.

Цей виставковий проєкт є своєрідною ретроспективою роботи художниці з текстилем, з яким вона працює з 2015 року. У своїх текстильних творах Анастасія Подерв’янська звертається до традицій бароко і народного мистецтва, апелює до світового мистецтва, грається з образами масової культури. Таке поєднання дає змогу художниці переосмислити класичні або традиційні образи й надати їм сучасного мультикультурного звучання.

У чотирьох виставкових залах NAMU глядачі побачать три серії Анастасії Подерв’янської, а також вишиті пальта.

Серія «Натюрморт» – це діалог з європейськими художниками. У цих роботах Анастасія Подерв’янська засобами вишивки й аплікації відтворює елементи й цілі сюжети з натюрмортів відомих європейських митців. У такий спосіб мисткиня запрошує глядача до своєрідної гри, відшукування і впізнавання відомих творів у новій презентації.

Серію «Явища земні й небесні» Анастасія Подерв’янська розпочала ще 2015 року. Натхненням для неї слугувала праця етнографа й літературознавця Георгія Булашева «Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях». Хоча публікація побачила світ ще в 1909 році, для художниці вона прозвучала цікаво й сучасно. Через апокрифічні сюжети й народну космогонію розкривається плинність часу, тяглість традиції і національний колорит. Зокрема на виставці представлено нові роботи, створені після початку повномасштабного вторгнення.

Роботу над серією «Inner world» художниця розпочала ще до локдауну у 2019 році і продовжила під час карантину. Авторку тут цікавила насамперед анатомія, а основний фокус – на символізмі частин тіла, який сформувався в європейській культурі.

Також на виставці відвідувачі зможуть побачити вишиті пальта Анастасії Подерв’янської, роботу над якими авторка розпочала ще в 2016 році. Для художниці це спосіб винести мистецтво з виставкового простору в повсякденність, перетворити одяг, вишитий вручну, на артоб’єкт.

До роботи з текстилем Анастасія Подерв’янська звернулася у 2015 році, після подій Революції Гідності та початку російсько-української війни. Це був шлях у пошуках власного почерку. Попри живописний фах, мисткиню цікавить робота руками, тактильні відчуття. Заміна фарб на нитки, писання на ручне шиття дає змогу їй розширити межі живопису. У виставкових залах буде представлено різні твори: вишивку, аплікацію, текстильні скульптури, одяг – усі вони продемонструють випробування можливостей авторської техніки.

Музичний супровід виставкового проєкту – Костянтин Мішуков (мікс).

Виставка триватиме з 18 травня по 29 червня. Експозиція доступна щочетверга, щопʼятниці та щосуботи з 12:00 до 18:00.

Вартість: повний квиток – 150 грн, пільговий (школярі, студенти, пенсіонери) – 100 грн, для військових вхід вільний.

У межах виставки триватимуть заходи паралельної програми, зокрема:

  • 18 травня о 18:00 – відкриття виставки Анастасії Подерв’янської «Шиття» в NAMU. Під час відкриття, в межах Міжнародного дня музеїв, гаслом якого цього року є «Музеї: освіта та дослідження», відбудеться квест «Original art». Учасників запрошують до захопливої гри та власних міркувань в експозиції нової виставки. Перші п’ятеро переможців отримають каталоги творів Анастасії Подерв’янської з автографом художниці.

  • 25 травня о 15:00 – авторський тур Анастасії Подерв’янської виставкою «Шиття».

  • 8 червня о 15:00 – спільне вишивання в експозиції NAMU.

  • 15 червня о 15:00 – мінілекція й майстер-клас «Натюрморт. Life is…», який проведе Катерина Бруєвич. Учасники працюватимуть у техніці колажу, а за основі братимуть твори Анастасії Подерв’янської із серії «Натюрморти».

  • 22 червня о 15:00 – майстер-клас з Анастасією Подерв’янською.

  • 29 червня о 14:00 – мінілекція й майстер-клас «Намалюй своє серце» із Катериною Бруєвич у змішаній техніці на основі серії «Inner world».

Детальна інформація про події публікуватиметься напередодні їхнього проведення.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа